Szechuan دانه فلفل: یک مشرق زمین بیان

[ad_1]

این Szechuan ناچیز مشتق شده است به عنوان یک بری از خاردار خاکستر درخت. آن است که از لحاظ فنی و نه یک دانه فلفل و طعم است که پيشينه متفاوت از بسیاری از دیگر فلفل. تشکر شده توسط یک tingly بی حسی و قطعا لیمو مانند عطر و طعم آن بسیار توصیه می شود به عنوان یک ادویه. به خصوص در آشپزی Szechuan ناچیز است به طور گسترده ای استفاده می شود ادویه. آن آشنایی حرارت ملایم استفاده نکنید. آن را به خوبی می رود با اردک ماهی و غذاهای دریایی و همچنین ساخت آن بسیار متنوع ادویه. آن را متمایز tingly بی حس احساس زمانی که طعم و عطر نیز بسیار به یاد ماندنی است.

این Szechuan ناچیز است به طور گسترده ای مورد استفاده در چینی و غذاهای ژاپنی است. آن است که به طور معمول هوا خشک است و تقسیم پوسته آشکار بلک بری داخل. آنها معمولا بو داده به منظور افزایش انتشار طعم زمانی که آنها در حال خرد. پوسته بخشی است که مصرف با بلک بری در نظر گرفته شده بیش از حد ریگ و شن و ماسه می خواهم. این فلفل به طور معمول نیز موهای نازک مانند سنبله متصل شده است.

به نام های مختلف نسبت به Szechuan ناچیز را برای چیزهای بی اهمیت جالب. در خود چین به آن اشاره شده است به هیچ کمتر از پانزده نام از جمله گل فلفل و کوه فلفل. در ژاپن آن را به نام Sansho در حالی که در تبت است به عنوان یری ma. این فلفل به طور معمول نیز موهای نازک مانند سنبله متصل شده است.

آن است که یک جزء اصلی در غذاهای شمال شرق مناطق هند و تبت است. در تبت از آن استفاده شود به عنوان یک طعم دهنده برای محبوب پیراشکی به نام Momo. در چین این است که یک جزء از مشهور پنج ادویه پودر. در حالی که در هند از آن استفاده می شود در آیورودا برای درمان بسیاری از بیماری ها علاوه بر اینکه مورد استفاده قرار گیرد برای اضافه کردن گرما به غذاهای خاص. این Szechuan ناچیز است به اشتباه تصور می شود قادر به مطابق با اصول بهداشتی گوشت که تازه نیست. در واقع این تنها کمک می کند تا به ماسک ناپاک بو یا طعم. این ملک از پوشش باعث می شود آن را ایده آل برای پخت و پز خوراک های عجیب و غریب مانند نام برد.

در امریکا Szechuan ناچیز می رود با نام و عنوان روشن به عنوان چینی خاردار خاکستر و Fagaru. اما جالب ترین نام داده شده به این ادویه است که “زمان Mirchi”. این است که به اصطلاح مردم محل در هند اشاره به برقی احساس سوزن سوزن شدن و حرارت است که با تجربه پس از مزه کردن آن است. فعلی اشاره به برقی احساس. Mirchi است کلمه در زبان هندی و مشتقات آن برای فلفل.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *