NFPA 13 Occupancies برای بارانی طراحی

[ad_1]

مجموعه ای از ساختمان های اشغال نمونه طبقه بندی شده در بخش. A. 5.2 NFPA 13 پیوست. در زیر اشاره به خطر occupancies: دفاتر کلیساها و مدارس و موزه ها و سالن کتابخانه مناطق صندلی رستوران, صندلی مناطق و استفاده نشده attics. حداکثر بارانی فاصله (منطقه حفاظت) برای این است که در جدول 8.6.2.2.1 () اگر استاندارد آبپاش استفاده می شود. معمولا حداکثر 225 متر مربع برای نور خطر در یک هیدرولیکی محاسبه سیستم. اما هنگامی که در معرض ساخت و ساز است که احتراق با اعضای سازه ای با فاصله کمتر از 3 ft. جدا حداکثر پوشش محدود کاهش به 130 متر مربع است.

عادی خطر گروه 1 occupancies شامل خشک پاک کننده ها ، رستوران, خدمات, مناطق, و, خودرو, پارکینگ, گاراژ. عادی خطر گروه 2 occupancies شامل مذکور خشک, پاک کننده تعمیر خودرو و خدمات نواحی سالن اجتماعات مراحل نجاری گیاهان دفاتر پست و پشته اتاق مناطق از کتابخانه ها. استاندارد آبپاش حفاظت از همه عادی خطر occupancies نباید پوشش بیش از 130 متر مربع در سر (جدول 8.6.2.2.1(b).

اضافی خطر اشغال نمونه شامل چاپ گیاهان رنگ و لاک فرو بردن عملیات تخته سه لا تولید حلال تمیز کردن و پردازش پلاستیک. حداکثر بارانی فاصله برای این occupancies محدود به 100 متر مربع است. که در آن مورد نیاز طراحی با چگالی کمتر از 0.25 gpm/sf (و این می رود برای بالا انباشت اشیاء بدست آمده سازی به عنوان یک منطقه حفاظت تا 130 متر مربع در هر بارانی است مجاز (جدول 8.6.2.2.1-c). لازم به ذکر است که بیمه تجاری حمل و مشاوران توسعه ادبیات خود را حاوی گسترده تر listings از اشغال نمونه و طبقه بندی نسبت به NFPA 13, استاندارد, اطلاعات, که اغلب می آید در دستی هنگامی که ساخت یک اشغال طبقه بندی تعیین.

طراحی تراکم معیار

این NFPA 13 چگالی / منطقه منحنی در شکل. 11.2.3.1.1. وقتی هیدرولیکی محاسبه نور خطر بارانی, سیستم, طراحی, تراکم استفاده شده است که به طور معمول 0.10 gpm/sf بیش از 1500 فوت مربع (ترین هیدرولیکی خواستار) منطقه عملیات. برای شروع یک محاسبه طراح شروع می شود و با پایان بارانی و آثار “عقب” برای تامین آب منبع. فرض کنید که آبپاش در حال فاصله 14 ft. جدا در شعبه-خطوط که 12 ft. از هم جدا. ما فوت مربع پوشش آن است (12 * 14) 168 متر مربع است.

س (در gpm) مصمم است با حاصل ضرب چگالی با فوت مربع پوشش (.10 x 168) بنابراین ما می دانیم که ما نیاز به 16.8 گالن در هر دقیقه (س) تخلیه از پایان بارانی.

ریشه مربع مورد نیاز پایان-فشار به سر مصمم است با “س” تقسیم “K”. اگر طراحی تراکم 0.10 و K-factor از سر بارانی است 5.5 ما معلوم می کنیم-فشار به سر تقسیم 16.8 5.5 و تربیع مجموع برای به دست آوردن یک 9.33 psi شکل است. 9.33 psi است مورد نیاز پایان-فشار به سر. به بررسی ما به سادگی می توانید با وصل کردن اعداد در حالی که انجام معادلات زیر را به اطمینان حاصل شود که آنها مطابقت با: Q= K برابر جذر فشار K= Q تقسیم بر جذر فشار و طراحی و چگالی برابر با Q تقسیم بر فوت مربع پوشش. اگر ما منطقه عملیات باقی مانده 1500 فوت مربع طراحی و چگالی تغییر خواهد کرد 0.15 عادی خطر گروه 1 occupancies و 0.20 عادی خطر گروه 2 occupancies.

همه چیز تغییر زمانی که تمدید-پوشش آبپاش شاغل هستند. بیایید فرض کنید که ما تصمیم به گسترش پوشش ما به 324 متر مربع در نور, خطر, دفتر, فاصله آبپاش 18′ x 18′ از هم جدا. در حال حاضر ما باید با مراجعه به بارانی تولید کننده ورق داده ها برای جهت. اگر ما را انتخاب کنید برای نصب Tyco EC-11 مستقل آبپاش داده ورق دیکته می کند که ما پایان-بارانی باید تخلیه حداقل 33 gpm در 8.7 psi. این به این معنی است که ما طراحی چگالی (س تقسیم بر فوت مربع پوشش) است که هنوز هم 0.10 gpm/sf. K-فاکتور از این خاص بارانی است 11.2 که ما می توانیم اعتبار توسط معادله K= Q تقسیم بر جذر فشار است.

تمدید-پوشش آبپاش به صورت عادی خطر occupancies همان شیوه کار می کنند. برای مثال ما می تواند استفاده از Tyco EC-14 تمدید-پوشش مستقل بارانی (K=14.0) در (معمولی خطر گروه 1) خدمات رستوران منطقه برای حفاظت از 18′ x 18′ منطقه اما در اینجا ورق داده ها نیاز به پارامترهای 49 gpm حداقل تخلیه در 12.3 psi برای پایان بارانی. به عبارت دیگر Q= 49 K= 14.0 مربع ریشه فشار 3.51 و پوشش 324 متر مربع است. تمام معادلات مسابقه از جمله نیاز طراحی چگالی (0.15) است که به دست آمده با تقسیم Q با 324 متر مربع. پا. البته تامین آب محلی هنوز هم باید قادر به برآوردن نتیجه کلی سیستم بارانی تقاضا است. به منظور که به توان و بزرگتر سیستم لوله کشی نصب شده است برای ارائه اضافی gpm لازم توسط extended-پوشش سر.

بارانی تخلیه ویژگی های مشخص شده در قانع کننده فرم در جدول 6.2.3.1 – این طرح متفاوت K-عوامل بارانی شناسایی. یکی دیگر دستی جدول مرجع برای آبپاش در NFPA 13 جدول است 6.2.5.1 که معاملات با طبقه بندی و درجه حرارت رتبه بندی.

به طور کاملا مشخصی از کد انطباق با توجه به بارانی ارتفاعات ما مراجعه کنید به بخش. 8.6.4.1 در NFPA 13. مجاز فواصل اشاره کرد در زیر سقف تیرهای چوبی و یا معلق هستند و همیشه اندازه گیری به بارانی بادگیر. آن است که قابل قبول برای طراحان به مشورت داده های ورق مناسب برای فواصل زیر سقف خاص و بارانی انواع, اگر چه شرط بندی امن است که به صورت یک فاصله بین 1″ و 12″ زیر زیرین سقف عرشه. نزدیک آبپاش ها به سقف سریعتر آنها را به کار گیرند. اما احتیاط باید اعمال شود چرا که اغلب جدی تداخل به جانبی توزیع آب می تواند منجر به از بسیار نزدیک بارانی دادن به سقف. برای تمام موارد حداقل 1 اینچ (در کد) است که اجازه می دهد تا برای نصب و حذف راست آبپاش. وقتی آبپاش نصب شده در زیر سقف های تن به تن و بالاترین بارانی بادگیر (Sec. 8.6.4.1.3.1) ممکن است گسترش 3 ft. از بلندترین قله.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *