۴۶ طرح اولویت‌دار جهش تولید در چهارمحال و بختیاری مشخص شد

۴۶ طرح اولویت‌دار جهش تولید در چهارمحال و بختیاری مشخص شد

[ad_1]

علی شهریارپور روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان افزود: برای اجرای طرح‌های اولویت‌دار جهش تولید در استان ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: طبق هدفگذاری انجام شده تا پایان سالجاری ۱۱۰ طرح با اختصاص اعتباری افزون بر ۸۱ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‎رسد.
شهریارپور، همچنین تعداد طرح‌های نیمه‌تمام ملی، استانی و ملی استانی شده چهارمحال و بختیاری را یک هزار و ۵۲۰ طرح اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها به بیش از پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری در ادامه اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استان در سال ۹۹ را یک هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این مبلغ تاکنون یک هزار میلیارد تومان ابلاغ شده که در ماه‌های ابتدایی سال ۵۸۷ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.
شهریارپور خاطر نشان کرد: حتی اگر هزار میلیارد تومان اعتبار ابلاغی به استان به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص یابد، جوابگوی نیازهای استان نیست و جذب سرمایه‌گذار و واگذاری طرح‌ها به بخش خصوصی یک ضرورت به شمار می‌رود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی چهارمحال و بختیاری افزود: در سالجاری ۲۲۸ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع قانون استفاده متوازن به استان ابلاغ شده که از این میزان ۵۰ درصد استانی و ۵۰ درصد دیگر آن ملی است.
شهریارپور، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام را اولویت توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دانست و گفت: این شاخص از ویژگی‌های مهم اعتبارات امسال است.
وی خاطر نشان کرد: توجه به اولویت‌ها و ظرفیت‌های هر شهرستان بر اساس اسناد توسعه، طرح های اولویت‌دار جهش تولید و لحاظ کردن ۲۵۱ شاخص توزیع از دیگر ملاک‌های توزیع اعتبارات سالجاری به شمار می‌رود.
گفتنی است ، در این نشست توزیع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۹۹، توزیع اعتبارات ماده ۲۳ قانون جرائم راهنمایی و رانندگی، احداث مجتمع خدماتی بین‌راهی، طرح انتهای کمربندی جنوب شهرکرد و واگذاری یک سوله از سوی استانداری به پارک علم و فناوری به تصویب اعضای شورای برنامه‌ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری رسید.

۴۶

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *