۱۳۰۹ پروژه گازرسانی در استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

۱۳۰۹ پروژه گازرسانی در استان خراسان جنوبی افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از خراسان جنوبی : سیدمحمود هاشمی در نشست خبری اظهار داشت: در هفته دولت ۱۸۲ روستا با هزینه ۱۵۸ میلیارد تومان به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: عملیات گازرسانی به ۲۳۳ روستا با اعتبار بالغ بر ۲۵۰ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

وی افزود: پروژه گازرسانی به ۵۲ واحد صنعتی و تولیدی نیز در هفته دولت امسال با اعتبار بالغ بر ۹ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد شد.

هاشمی بیان کرد: در حال حاضر و با احتساب پروژه‌های گازرسانی روستایی در هفته دولت تمامی شهرها و ۹۵۰ روستای استان با برخورداری ۸۴ درصد جمعیت روستایی استان زیر پپوشش گاز طبیعی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان عنوان کرد: هم اکنون یک هزار و ۴۴۰ واحد صنعتی استان نیز به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده‌اند که با افتتاح ۵۲ پروژه دیگر در هفته دولت، واحدهای صنعتی بهره‌مند از نعمت گاز به یک هزار و ۴۹۲ واحد افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: علاوه بر پروژه‌های فوق، عملیات گازرسانی به ۱۰ هزار واحد مسکن محرومین در سطح ۷۰۰ روستایاستان با اعتبار ۹۱ میلیارد تومان در هفته دولت آغاز خواهد شد.

هاشمی گفت: عملیات اجرای خط تقویتی رینگ شهری در سه شهر بیرجند، قاین و طبس به منظور پایداری شبکه و استمرار گازرسانی در فصول سرد نیز با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی به تامین اعتبار این پروژه‌ها از محل منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران اشاره کرد و افزود: شرکت گاز خراسان جنوبی در نظر دارد با گازرسانی به ۴۰۰ روستا در سال جاری، جمعیت روستایی برخوردار از نعمت گاز را تا ۹۶ درصد ارتقا دهد.

46

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *