چای معنویت و مراسم چای ژاپنی: مصاحبه با مایکل ریچی

[ad_1]

مایکل ریچی بود وجین چای خانه باغ که رسیدم برای مصاحبه ما. ما نشسته در مقابل کوچک چای “کلبه” در بودایی الهام گرفته از Naropa در دانشگاه بولدر کلرادو که در آن فقط در یک ساعت من می توانید با دوستان خود از طریق راهرو کوچک بر روی زانو های من برای شرکت در مراسم چای ژاپنی همراه با دانش آموزان خود و دیگر تازه واردان است.

مایکل در بر داشت مراسم چای (Chado) از طریق ژاپنی ذن بودیسم است. “من شروع به خواندن در مورد ذن و من نگه داشته به آینده در سراسر مراجع به چای. من به نام Naropa و آنها اتفاق افتاده است به ارائه کلاس اول خود را بر روی آن از طریق گسترش مطالعات برنامه. وجود دارد یک موقعیت چپ. من آمد و بلافاصله در عشق سقوط کرد.” او می افزاید: “این به نظر می رسید بهترین راه برای درک بیشتر در مورد ذن و شروع به انجام چیزی غور و تعمق در کنار من مراقبه است. این یک مسیر معنوی ساخته شده است که حس به من.”

“همه چیز ژاپنی را تبدیل به یک هنر و راه درمان آنها چای. نگه داشتن سنت زنده است جدی و قوانین بسیار برای آنها مهم است. مراسم چای ژاپنی شامل تقریبا تمام هنرهای سنتی ژاپنی–گل خوشنویسی, laquerware سرامیک, بامبو, چوب. من یک هنرمند هستم, بنابراین من فقط در عشق با سقوط کرد و همه آن.”

مایکل دو سال را صرف مطالعه چای با هوبارت بل سر از تخته سنگ های ذن مرکز قبل از اینکه پذیرش برای تحصیل در Urasenke ستاد در کیوتو تحت هدایت نسل 15 Grand چای استاد Urasenke اصل و نسب از چای است که بزرگترین تمرین چای اصل و نسب در جهان است. در اینجا او غوطه ور در فرهنگ سنتی ژاپنی و آداب یادگیری تمام جنبه های چای ژاپنی. اما او تنها خراش سطح پس از یک سال مطالعه پس از او ماند یک سال و نیم دیگر. او می گوید: “من نقل مکان کرد و به یک معبد بودایی ذن و آموزش دیده در کنار راهبان. من قول اما من زندگی می کردند, زندگی یک راهب برای 6 ماه.”

آن است که از این فروتن دولت از ذهن است که مایکل سهام خود را از طریق چای کلاس و هنر او.

“دو راه وجود دارد برای لذت بردن از چای بین میزبان و مهمان. اولین Chaji است رسمی چندین وعده غذای که می تواند چهار تا پنج ساعت. این نسخه خلاصه شده به نام Chakai, است که به سادگی شیرین و یک کاسه چای.”

مایکل تدریس شد روز من بود به طوری که هر یک از دانش آموزان خود را انجام کوتاه نسخه مراسم چای یکی یکی بیش از چهار ساعت زمان.

هیچ حواس او را پرت در داخل قهوه خانه. مایکل توضیح می دهد که “شما در حال نشستن بر روی زانو خود را در یک اتاق به مدت 4 ساعت در یک فضای صمیمی. این گفت و گو است و محروم کردن. همه چیز طراحی شده است برای نگه داشتن تمرکز در لحظه و به طور کامل فراموش کرده ام در مورد جهان خارج از قهوه خانه.”

“درب کوچک به نام nijiriguchi طراحی شد و برای همه به تعظیم سر خود را به عنوان آنها وارد اتاق چای. Shoguns و Samari ممکن است نشستن در کنار دهقانان. آنها را به شمشیر خود و ترک آنها در خارج از تعظیم خود را سر و خاضع و چون داخل اتاق چای همه یکسان است.” امروزه او می گوید: ما را خاموش ما حلقه های طلا و جواهر و ساعت. “هر چیزی که می گوید:” این من ” یا که به ما طول می کشد در خارج از چایخانه. مراسم چای است بی انتها یک عالم در یک بطری است.”

در این مراسم بیان هماهنگی و احترام و خلوص و آرامش را از طریق هر عمیقا نمادین حرکت–برازنده choreography بین میزبان و مهمان.

Koicha است abowl از ‘ضخامت چای’ ساخته شده با تعداد زیادی از Matcha (پودر چای سبز) و کمتر آب داغ. یک کاسه است که مشترک بین همه 3 تا 5 مهمان. میزبان چای در خدمت به ‘اولین مهمان’ (که مبتدی نیست و می توانید مدل چای قوانین و مقررات). اولین مهمان کمان دوم مهمان و می گوید: در “Excuse me برای مصرف چای قبل از شما.” دوم مهمان کمان بیش از حد. اولین مهمان نوشیدنی خود سهم تبدیل می شود و دستمال مرطوب کاسه لبه در یک روش خاص با یک دستمال کاغذی و پس از عبور از آن به دوم مهمان. مایکل می گوید: “Koicha است صمیمی ترین بخشی از گردهمایی های کاسه مانند که.” یک شروع از انواع من فکر می کردم.

‘نازک چای’ Usucha است که بیشتر آب و چای کمتر اما تنها در حدود سه و نیم جرعه. “این فقط به اندازه کافی برای فرو نشاندن عطش خود را. آن را پودر و آن را غرق. آن است که whisked به” مایکل توضیح می دهد. “در طول ” نازک چای’ میزبان باعث می شود هر مهمان یک کاسه چای از همان کاسه. آنها در هر نوبت اول خوردن شیرین خود را پس از آن نوشیدن چای.” اولین مهمان دریافت کاسه چای و نوشیدنی آن عبور می کند آن را به میزبان که دستمال مرطوب آن را پاک آن را می دهد و بعد از مهمان خود کاسه چای که در همان کاسه. آبکی شیرین ساخته شده از خمیر لوبیا خدمت کرده بود به روز کردن ما که روز تابستان است.

به زودی هر مهمان در نوبت بررسی ظروف–حرکت شبیه چمچه زنی کاسه و ماهوت پاک کن زدن-و بازرسی روشن دره سبز در کاسه ای که از آن یک بخش از مسابقه شده بود به طرز ماهرانه ای مدال دیگر توسط میزبان زمانی که چای آماده شد. به عنوان میزبان عقب نشینی به آشپزخانه کوچک مکالمه بین مهمانان تبدیل به قدردانی از آب و هوای گرم چای, قهوه خانه. بدن من tingled با احساس تندرستی. آن L-theanine در چای سبز ؟ یا یک نتیجه از توجه نزدیک به هر جنبش ؟

ذهن من وارد سکون مانند برگ چای اقامت در پایین یک فنجان.

*****

مایکل ریچی یک چای پزشک است که می آموزد مراسم چای ژاپنی و مرتبط با آن هنر و فرهنگی را تحت تاثیر قرار. او مورد مطالعه هنر و صنعت ساخت ظروف چای سنتی ژاپنی سفال سبک به نام Raku اختراع در ژاپن بیش از 400 سال پیش به طور خاص برای مراسم چای. او باعث می شود چای ظروف از گل بامبو و چوب است که شما می توانید در یکی از کلاس های خود را و یا رویداد ویژه مراسم چای. او به سخنرانی و تظاهرات در سفال studios, دانشگاه ها و هنر, سازمان های همراه طیف مقدم در کلرادو, ایالات متحده آمریکا. تماس با مایکل در (970) 530-0436.

copyright 2005 تری Calamito

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *