پایان کار یکی از مشهورترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما

پایان کار یکی از مشهورترین فیلم‌های اکشن تاریخ سینما

[ad_1]

فیلم یازدهم از مجموعه «سریع و خشمگین» آخرین فیلم از این مجموعه خواهد بود. به این ترتیب مجموعه فیلم‌های «سریع و خشمگین» دو فیلم دهم و یازدهم را نیز در راه خواهد داشت.

جاستین لین که فیلم‌های سوم، چهارم، پنجم، ششم و نهم این مجموعه را کارگردانی کرده برای کارگردانی دو فیلم نهایی این مجموعه که پر از صحنه‌های رانندگی است برمی‌گردد تا این مجموعه را پس از حضوری دو دهه‌ای در سینماها به پایان ببرد.

البته این به معنی پایان یافتن جهان سینمایی این مجموعه نیست و اسپین‌آف‌هایی برمبنای شخصیت‌ها و فضای کلی این مجموعه در کمپانی یونیورسال ادامه پیدا می‌کند.

اولین فیلم از اسپین‌آف‌های این مجموعه «سریع و خشمگین» ارایه می‌کند: هابز و شاو» بود که با بازی دواین جانسون و جیسون استتام ساخته شده و سال ۲۰۱۹ فروشی ۷۵۹ میلیون دلاری را ثبت کرد و از این میان تنها ۱۷۴ میلیون از فروش در آمریکای شمالی به دست آمد.

پرفروش‌ترین فیلم از مجموعه «سریع و خشمگین» فیلم «خشمگین ۷» در سال ۲۰۱۵ بود که ۱.۱۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کرد و بیشترین فروش را در چین با فروشی بیش از ۳۹۰ میلیون دلار کسب کرد. در آمریکا فروش این فیلم ۳۵۳ میلیون دلار بود.

جدیدترین فیلم از این مجموعه که با عنوان «اف ۹» از آن یاد شده قرار بود اوایل سال اکران شود اما یونیورسال آن را  تا سال ۲۰۲۱ به تعویق انداخت.

اولین فیلم از این مجموعه سال ۲۰۰۱ با بازی پل واکر فقید و وین دیزل اکران شد.

۲۴۱۲۴۱

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *