نماینده عراقی از تصمیم آمریکا درباره نیروهایش خبر داد

نماینده عراقی از تصمیم آمریکا درباره نیروهایش خبر داد

[ad_1]

 عامر الفایز پنجشنبه در گفت‌وگو با پایگاه خبری “المعلومه” عراق، افزود: مصوبه پارلمان عراق درباره اخراج نیروهای بیگانه تنها محدود به نیروهای آمریکایی نیست بلکه تمام نیروهای خارجی را شامل می‌شود.

وی افزود: پیش از رأی‌گیری این مصوبه، گفت‌وگوی سیاسی [میان گروه‌ها و احزاب‌ها] درباره آن صورت گرفت و اگر اکنون فردی به آن معترض است، [رأی] اکثریت را در نظر نمی‌گیرد.

الفایز افزود: پارلمان عراق در تلاش است نشستی را با مصطفی الکاظمی نخست وزیر برگزار کند و درباره مهلت سه ساله سؤالاتی مطرح شود.

در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر که با دستور مستقیم «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا صورت گرفت، پارلمان عراق ۱۵ دی ماه ۹۸ طرح خروج نیروهای خارجی از خاک این کشور را تصویب کرد.

نیروهای آمریکایی که در سال ۲۰۱۱ به علت شکست و ناکامی‌های مکرر در برابر نیروهای مقاومت عراق، مجبور به ترک خاک عراق شده بودند در سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با داعش در صدر یک ائتلاف به اصطلاح بین المللی بار دیگر وارد این کشور شدند و هم اکنون عمده نیروهای خارجی مستقر در خاک عراق را شامل می‌شوند.

311311

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *