مقدمه به Gastropubs

[ad_1]

بسیار معمول است برای مردم کار در انگلستان به مکرر بارها. چنین محله مفاصل آن را آسان برای مشتریان خود را به لذت بردن از یک مجموعه ای از نوشیدنی ها به همراه ضروری راحتی غذاهای محبوب به نام میخانه گراب. فهرست معمول میخانه grubs شامل ماهی و چیپس, پاستا با گوشت, پای چوپان و دیگر دوست خوب غذا. اما در اوایل 1990s چند نوآورانه British chefs مصمم به ارتقاء برخی از بارها با هدف جذب غنی تر مشتریان و نام این رستوران با سبک جدید به عنوان gastropubs یک معجونی از اصطلاح فرانسوی gastronomique همراه با pub.

Gastropubs ارائه غذایی با کیفیت عالی, هر چند دستور العمل برای بسیاری هستند مانند کسانی که از سنتی میخانه grubs. Gastropubs غالبا در خدمت خبره وعده های غذایی در کنار غذاهای سنتی در همان جدول. قیمت این وعده های غذایی ممکن است و نه گزاف باعث بسیاری از منتقدان به تصویر کشیدن چنین eateries به عنوان “gastronomically گران است.” سنتی میخانه نیست واقعا به عنوان رقبا برای gastropubs که با این حال ممکن است در نظر گرفته به عنوان رقبای ارتقا رستوران.

در خط با سنت های عمومی خانه های تعدادی از gastropubs خدمت مشروبات الکلی همراه با و پز وعده های غذایی. آن را غیر معمول نیست برای یک gastropub شامل microbrewery در آن محل. محیط کلاسیک gastropub است که به طور معمول و متوسط کلاسیک متشکل از شیشه و اتصالات برنجی با یک اتاق ناهار خوری با داشتن یک دوستدار محیط یا مساحت سالن پخش موسیقی نرم بر روی یک پیانو یا یک تک خواننده.

Gastropubs شروع به دست آوردن محبوبیت در ایالات متحده نیز که در آن یکی به طور معمول آنها را پیدا کنید در مناطق شهری است. این لذت بردن از حمایت از جوانان حرفه ای. تعداد کمی از آنها ممکن است حمایت خود را به عنوان gastropubs اما بسیاری ترجیح می دهند برای تایید خود را به عنوان سنتی رستوران شیک. معمولا gastropub است که انتظار می رود به ارائه بیشتر تنظیمات شخصی در مقایسه با بسیاری از انواع دیگر از رستوران ها است و به احتمال زیاد باید محدود ساعت عملیات برای وعده ناهار/شام.

در آمریکا مخالفان gastropubs روند به فکر می کنم که این به معنای جذب بالا-کلاس gentry و در این روند آنها محدود کردن گزینه های مقرون به صرفه مکان غذا خوردن برای طبقه کارگر در محله خود را به عنوان بسیاری از محلی مکان غذا خوردن تبدیل شده اند به gastropubs با هدف جذب غنی تر مشتریان.

ممکن است خیلی زود است که بگوییم gastropubs یک آینده پایدار است. اما تعداد فزاینده ای از مردم برای اطلاع از کیفیت برتر از غذاهایی که در حال خدمت در یک محیط دلپذیر یک احتمال قوی وجود دارد که بسیاری از gastropubs خواهد آمد تا در ایالات متحده و کشورهای دیگر در آینده ای نه چندان دور.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *