ماجرای مسابقه جنجالی شبکه «آی‌فیلم» چه بود؟/ مجری: تلاش کردم بر خودم مسلط باشم

ماجرای مسابقه جنجالی شبکه «آی‌فیلم» چه بود؟/ مجری: تلاش کردم بر خودم مسلط باشم

[ad_1]

پای صحبت های کیمیا گیلانی یکی از مجریان نما به نما نشستیم تا از این مسابقه و نحوه اجرایش بگوید. بخشی از این گفتگو را بخوانید. 

**خانم گیلانی اگر موافق باشید از مورد جالبی که چندی پیش در هنگام اجرای برنامه و اهدای جایزه به یکی از شرکت کنندگان اتفاق افتاد و بسیار هم در فضای مجازی پربیننده شد آغاز کنیم؟

-بله. بالاخره از این موارد پیش می آید. زمانی که در همان ابتدا از خانمی که در مسابقه شرکت کرده بودند پرسیدم چه کسی به شما کمک می کند؟ گفتند خواهر زاده(یا برادرزاده ام) قرار است کمکم کند، منتهی در کنارم نیست و به شکل تلفنی این کار را انجام می ‌دهد. گویا برادرزاده ایشان کار ثبت نام را انجام داده و خودشان چندان در جریان امور نبودند. معمولاً صبح اجرای مسابقه، شرکت کنندگان مشخص و اطلاعات کامل از آنها گرفته می شود، از جمله شماره کارت بانکی تا در حد فاصله برنده شدن و تبریک گفتن من، جایزه به حساب آنها واریز شود. بعد من از شرکت کننده استعلام می کنم که آیا مبلغ جایزه به حساب تان واریز شده است یا نه؟ حتی صبح مسابقه حتما از شرکت کننده سوال می شود که پیامک حساب شان فعال است یا خیر؟ از این خانم هم سوال شده و ایشان تأکید کرده بودند که فعال است اما برادرزاده شان کار ثبت نام را انجام داده و شماره کارت خودش را داده بود. اشتباه این خانم در آنجا بود که وقتی از ایشان پرسیده شده بود که پیامک حساب تان فعال است گفته بود بله، بدون آن که برایش سوال شود که اصلا شماره کارتی از من گرفته نشده است. همین ناهماهنگی، باعث ایجاد آن سوءتفاهم بر روی آنتن زنده شد.

**ارائه جوایز مسابقات آنلاین صورت می گیرد؟

-بله. در مسابقه نما به نما واریز جوایز به شکل آنلاین است و ما روی این موضوع خیلی حساس هستیم. به هر حال پای آبروی حرفه‌ ای خودم هم در میان است. این اتفاق چند روز قبل از آن که در فضای مجازی منتشر و دست به دست شود رخ داد. جالب آن که من در مسابقه بعدی، درباره اتفاقات برنامه توضیح دادم و ماجرا هم تمام شده بود. اما ناگهان فضای مجازی پر شد از کلیپ آن برنامه. باز هم روی آنتن آمدم و درباره آن اتفاق توضیح دادم. ترجیح هم دادیم که برای حفظ حریم خصوصی شرکت کنندگان، آن خانم را دوباره روی آنتن نیاوریم تا خودش بگوید که واریز واقعا انجام شده است. جالب آن که در صفحات مجازی ای که این کلیپ منتشر شده بود بسیاری از دیگر شرکت کنندگان مسابقه نظر گذاشته بودند که ما شرکت کردیم و جایزه مان را هم به شکل آنلاین گرفتیم. به نظرم اگر از کسانی که ادعا می کنند جوایز مسابقات تلویزیونی واقعی نیست، بپرسید که خودشان چند بار در چنین مسابقاتی شرکت کرده اند، اکثرا حتی یکبار هم تجربه اش را ندارند.

**چنین اتفاقاتی معمولا کمی شوکه کننده است. آن هم روی آنتن برنامه زنده که از قبل هم برنامه ریزی ها برای درست انجام شدن آن صورت گرفته است. وقتی آن خانم گفتند که شماره کارت از ایشان دریافت نشده، اولین واکنشی که به ذهنتان رسید چه بود؟

-اول که خانم شرکت کننده این حرف را زدند، احساس کردم که شاید شرکت کننده به درستی متوجه منظورم نشده است و به همین دلیل دوباره از ایشان پرسیدم که آیا شماره کارت بانکی داده اند یا نه؟ وقتی ایشان گفتند نه، متوجه شدم که اصلا در جریان شیوه حضور در مسابقه نیستند و با این حال، روی آنتن تأکید کردم که قبلاً شماره کارت از ایشان گرفته شده است. به هر حال، یک مجری باید در چنین لحظاتی بر خود مسلط باشد. قبلا هم موردی داشتیم که شرکت کننده خانم بود اما صدایش به شکل عجیب و غریبی مردانه به نظر می رسید. من در تمام طول مسابقه ایشان را آقا خطاب می کردم و ایشان هم جواب می داد اما در آخر مسابقه گفت که من خانم فلانی هستم نه آقا.

**در نهایت هم تلاش کردید که شرکت کننده را متقاعد کنید؟

-بله. در آن لحظه واقعا غافلگیر شده بودم اما باید به عنوان مجری سریع فکر می کردم و تصمیم می گرفتم که چه واکنش و برخوردی مناسب است. در مجموع، از این دست اتفاقات جالب در مسابقه نما به نما زیاد داشته ایم. در مسابقات سایر شبکه ها هم چنین اتفاقاتی برایم افتاده است. مثلا در برنامه زنده شبکه پنج که از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پخش می شد روی سن را پر از بادکنک کرده بودند و من هم جلوتر آمدم تا به مردم نزدیکتر باشم که یک لحظه دیدم روی هوا هستم و فقط شانس آوردم که به پایین سن پرتاب نشدم.

۲۴۱۲۴۱

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *