غذاهای از هند

[ad_1]

غذاهای هندی

غذاهای از هند بسیار گسترده & آن است که اساسا مشخص آن پیچیده & ظریف استفاده از ادویه و گیاهان رشد کرده در سراسر هند است.آن را نیز در نظر گرفته می شود یکی از غذاهای متنوع از جهان است. طعم غذای هندی هستند قدردانی در سراسر جهان است. غذاهای هندی متفاوت از منطقه ای به منطقه بسته متنوع شبه قاره هند. غذاهای هندی نیز تکامل یافته با توجه به تعاملات فرهنگی با کشورهای همسایه مانند ایران و یونان و مغولستان.

وسیع قاره هند ارائه می دهد طیف وسیعی از دلخوشیها آشپزی به عنوان غنی و متنوع به عنوان آن مردم و تاریخ است. غذاهای هندی می توان به جنوب هند, جنوب هند, جنوب هند, جنوب هند و شمال شرق هند. شمالی در شمال غذاهای هندی است که توسط همان نسبت بالا استفاده از محصولات لبنی مانند روغن و شیر و پنیر و ماست. Gravies به طور معمول لبنی بر اساس. مواد تشکیل دهنده دیگر مانند فلفل و زعفران و آجیل نیز معمولا استفاده می شود. بز و بره گوشت مواد تشکیل دهنده مورد علاقه بسیاری از شمالی دستور العمل های هندی.

شمال هند پخت و پز ویژگی های استفاده از “masirah” برای ساخت roti و paratha و “تنور” برای ساخت نان و kulcha و همچنین دوره های اصلی مانند مرغ tandoori.پوری و bhatoora که عمیق سرخ شده در روغن نیز رایج است. این سمبوسه محبوب شمال هند و میان وعده و آن را در حال حاضر معمولا در بر داشت در دیگر نقاط هند, آسیای مرکزی و خاورمیانه نیز می باشد. مشترک انواع پر آب پز سرخ شده در روغن یا پوره سیب زمینی. گوشت چرخکرده و پنیر و قارچ و نخود جوجه ها نیز استفاده می شود برای پر کردن.غذای اصلی بسیاری از شمال هند است در انواع عدس و سبزیجات و roti . محبوب تنقلات سمت غذاهای و نوشیدنی شامل mirchi بداء buknu, bhujiya, چات, kachori, jalebi, imarti انواع مختلفی از ترشی murabba, sharbat, aam پانا و aam papad. محبوب شیرینی شامل گلاب jamun peda, petha, rewdi, gajak بال mithai singori, kulfi falooda, khaja, ras malai gulkand و انواع مختلفی از laddu برفی و halwa.برخی از رایج شمال هند مواد غذایی مانند انواع کباب و بسیاری از غذاهای گوشتی سرچشمه با تعامل با مسلمانان است. جنوب جنوب غذاهای هندی است که توسط یک بزرگتر تاکید بر برنج به عنوان جزء اصلی دانه sambar و رسام ,انواع ترشی و لیبرال استفاده از نارگیل و روغن نارگیل و برگ کاری. Dosa, idli, vada, bonda و bajji معمولی در جنوب هند علاقه مندی که به طور کلی مصرف به عنوان صبحانه. Hyderabadi biryani یک نوع محبوب بریانی نشان دهنده تنوع جنوب غذاهای هندی. هر آندرا, Chettinad, Tamil, حیدرآباد, Mangalorean و کرالا غذاهای سلیقه های مختلف و راه های پخت و پز .

استفاده از چوب برای بیان ترشی متمایز تامیل مواد غذایی است.در آندرا مواد غذایی مقادیر بیش از حد از فلفل استفاده می شود. برخی از غذاهای محبوب شامل Biriyani, روغن برنج با گوشت, کاری, دریا-مواد غذایی که شامل میگو صدف ماهی خال مخالی و کاغذ نازک Pathiris از مالابار منطقه غرب غرب هند دارای سه گروه عمده مواد غذایی مانند گجراتی Maharashtrian و Goan. Maharashtrian آشپزی را می توان به دو قسمت تقسیم شده و بر اساس جغرافیایی بخش است. مناطق ساحلی بستگی دارد بیشتر در برنج و نارگیل و ماهی. این مناطق پر از تپه از قسمت های غربی و فلات دکن مناطق استفاده از بادام زمینی به جای نارگیل و وابسته تر در سورگوم و ارزن به عنوان اساسی. گجراتی پرتابی است که عمدتا گیاهی. بسیاری از گجراتی ظروف یک اشاره از شیرینی به دلیل استفاده از قند یا شکر قهوه ای. Goan آشپزی تحت تاثیر قرار است توسط پرتغالی به عنوان گوا در گذشته مستعمره پرتغال. Saraswat آشپزی اشکال بخش مهمی از ساحلی کنکانی غذاهای هندی. شمال شرقی به جنوب شرق است بسیار متفاوت از مواد غذایی از دیگر بخش هایی از هند است. این منطقه را در آشپزی بیشتر تحت تاثیر همسایگان خود یعنی برمه و چین است. استفاده از ادویه جات هندی بسیار کمتر است. وراجی محبوب گوشت در این بخش از هند شرقی شرق غذاهای هندی معروف است برای خود شیرینی مانند rasagolla, chumchum sandesh, rasabali, chhena poda, chhena gaja و kheeri. بسیاری از محبوب ترین غذاهای شیرین در ابتدا سرچشمه در بنگال و اوریسا مناطق. جدا از شیرینی و شرق هند غذاهای ارائه می دهد لذت از پستا (poppy seeds). سنتی غذاهای بنگالی است نه خیلی تند و نه خیلی ضعیف. به طور کلی مواد تشکیل دهنده مانند دانه خردل, دانه زیره سیاه, زیره سبز, فلفل و زیره رب استفاده می شود در بنگالی, ادویه کاری. خردل و رب و کشک و آجیل و دانه خشخاش رب و بادام زمینی چسباندن ترجیحا پخته شده در روغن خردل. ادویه کاری طبقه بندی شده به بتا (رب), bhaja (سیب زمینی سرخ کرده), chochchoree (کمتر تند vapourized ادویه کاری) و سنگر (نازک تند ادویه کاری).اینها خورده با برنج ساده پخته یا چاشنی برنج. ماهی است که معمولا مصرف در شرق هند به خصوص در بنگال.مانند جنوب هند, برنج غلات اصلی در شرق هند بیش از حد. به طور منظم وعده غذایی متشکل از بسیاری از غذاهای جانبی ساخته شده از سبزیجات است. محبوب ترین سبزیجات ظرف بنگال است Sukto. عمیق سرخ شده کم عمق سرخ شده و پوره سبزیجات نیز بسیار محبوب است. محبوب غذاهای گیاهی اوریسا در حال Dalma و Santula.

در هند, مواد غذایی است که اغلب خورده بدون کارد و چنگال به جای استفاده از انگشتان دست راست. غذا خوردن با دست های خود را مهم در نظر گرفته شده در قوانین و مقررات از آنجا که یک فرد غذا خوردن با دست خود می داند دقیق درجه حرارت از مواد غذایی قبل از لقمه بازدید دهان خود را در نتیجه جلوگیری از تاول در دهان به علت مصرف غذای سنتی در خدمت سبک های متفاوت از یک منطقه به منطقه در هند. جهانی از جنبه ارائه thali یک بشقاب بزرگ با نمونه برداری های مختلف منطقه ای و ظروف همراه با raita نان مانند نان پوری یا roti و برنج. در جنوب هند تمیز کردن برگ موز است که اغلب استفاده می شود به عنوان یک بهداشتی و بصری جایگزین جالب برای صفحات.

[ad_2]

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *