صدور سه میلیون تن کلینکر از منطقه آزاد اروند تا پایان سال

صدور سه میلیون تن کلینکر از منطقه آزاد اروند تا پایان سال

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین از اروند سید علی موسوی در آیین افتتاحیه حمل و نقل کالاهای فله بصورت ریلی که در شلمچه و با حضور اسمعیل زمانی مدیر عامل و رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند برگزار شد افزود: پیش از این تخلیه و بارگیری کلینکر سیمان در بندر خرمشهر صورت می‌گرفت و سبب بروز مشکلات زیست محیطی می شد که با اتصال ریل راه آهن به شلمچه جهت حمل کالاهای فله ای ، علاوه بر کاهش این مشکلات ، هزینه‌های حمل و نقل برای صادرکنندگان نیز کمتر می شود.

وی افزود: با افتتاح این خط ریلی پیش بینی می شود تا پایان سال جاری سه میلیون تن کلینکر سیمان از منطقه آزاد اروند به عراق صادر شود.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: ایران سالیانه ۱۲ میلیون تن کلینکر به کشورهای مختلف دنیا صادر می کند که از این میزان کشور عراق بعنوان بزرگترین و نخستین شریک تجاری بزرگترین خریدار کلینکر ایران به شمار می رود.

موسوی افزود: منطقه آزاد اروند در هفت ماه گذشته بعد از بوشهر و بندر امام خمینی (ره) سومین منطقه به لحاظ صادرات کلینکر کشور بوده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم منطقه آزاد اروند تا پایان سال جاری بعنوان اولین صادر کننده کلینکر در کشور لقب گیرد، در حال حاضر ۳۰ درصد صادرات کلینکر کشور از طریق این منطقه صورت می گیرد.

موسوی بیان کرد: امروز با افتتاح حمل و نقل کالای فله به صورت ریلی در شلمچه ۶۰۰ تن سیمان درود بارگیری شد و در آینده سیمان آبی یک، سیمان هکمتانه، سوفیان نیز به این ظرفیت اضافه خواهند شد تا بتوانیم در پایان سال رقم صادراتی به سه میلیون تن صادرات کلینکر برسیم.

48

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *