روز پیروزی ایران – خبرآنلاین

روز پیروزی ایران - خبرآنلاین

[ad_1]

این روزها و در این مناسبت ها به یاد این شعر زیبا می افتم .
ما برای آن که ایران خانه ی خوبان شود رنج دوران برده ایم .
ما برای آن که ایران گوهری تابان شود خون دل ها خورده ایم .
خوب است درمورد امروز چند خطی بنویسم .
امروز ۲۶ مرداد روز بسیار مهمی در تاریخ و تقویم ملی ایران است
امروز یادآور روز پذیرش تمامی شروط ایران و پذیرش شکست توسط صدام است
امروز ، روز پیروزی ایران در ۸ سال دفاع و مقاومت ملت بزرگ ایران در مقابل تحمیل زور و ظلم است .
۸ سالی که رنج دوران بردیم و خود دل ها خوردیم و سختی های بسیار کشیدیم ، اما در نهایت و خلاصه و پایانش با یاری خداوند و عون الله پیروزی بود .
۸ سال دفاع و مقاومت مستمر کانهم بنیان مرصوص کنار هم بودیم و ختم بخیر شد و  در نهایت تمامی این اتفاقات و مناسبت ها که به بخشی از آنها اشاره کردم به تبادل اسرا انجامید و از ۲۶ مرداد تا ۲۴ شهریور ۱۳۶۹  نزدیک به  ۴۰ هزار اسیر ایرانی با حدود ۴۰ هزار اسیر عراقی تبادل شدند و عملا جنگ تحمیل شده توسط صدام بر ایران با پیروزی ملت بزرگ ایران به پایان رسید .
این روز بزرگ که نماد پیروزی ملت بزرگ ایران است را  نباید فقط و فقط بر روی موضوع آزادی رزمندگان که در اسارت نیروهای دشمن بودند تمرکز کرد که اتفاقا کار بسیار خوبی است .
اما کار مهمتر و بهتر در این روز برگزاری جشن پیروزی دفاع و مقاومت مقدس ملت بزرگ ایران است که متاسفانه کمتر به این موضوع توجه شده و‌ میشود .
در این روز بزرگ و به پاس دفاع جانانه و مقاومت و ایثار ملت بزرگ ایران یاد میکنیم از بهترین فرزندان ایران زمین . یاد میکنیم از
–  حدود ۲۴۰ هزار شهید و  
–  حدود ۶۰۰ هزار جانباز و
–  حدود ۴۵ هزار آزاده و
–  حدود بیش از ۵ میلیون رزمنده
که با تمام وجود با جان خود و با مال خود از ایران اسلامی و هویت ایرانی و اسلامی و انقلابی و هویت مکتب ولایت دفاع کردند و بحمدلله و بعون الله خوش درخشیدند و امروز هم حاصل آن ایثار را میبینیم .
گرچه مفسدان غیر ایرانی و غیر اسلامی و غیر انقلابی با لباس انسان مسلمان ایرانی انقلابی در این میان بودند و یا پیدا شدند که ایثار ملت بزرگ ایران را به زیر سئوال بردند اما اینها چون از جنس ملت بزرگ ایران نیستند همانند همان حباب های ضایعاتی بر روی آب هستند که بزودی به دور ریخته میشوند و ملت آزاده ایران بدون وجود کثیف این مفسدان به راه انقلابی که انتخاب کردند مصمم تر و متحدتر و‌منسجم تر ادامه میدهند .
طعم شیرین پیروزی و مقاومت و آزادی فرزندان ملت بزرگ ایران بر ایران و ایرانیان و انقلاب اسلامی مبارک و‌گوارا .
۲۶ مرداد سالروز آزادی آزادگان و پیروزی ملت بزرگ ایران مبارک.

*  امیر بازنشسته خلبان آزاده و‌ جانباز دفاع مقدس

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *