دلیل ریزش تاریخی طلا چیست؟/ثبت کاهش ۸۱ دلاری در یک روز

دلیل ریزش تاریخی طلا چیست؟/ثبت کاهش ۸۱ دلاری در یک روز

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، در حالی بازار طلا تا این ساعت کاهشی ۸۱ دلاری را در قیمت هر اونس به ثبت رسانده است که فعالان بازار می گیند، کاهش بیشتر قیمت‌ها نیز در راه است .

پیش از این با همه گیری کرونا در جهان، سرمایه گذاری بر اقلام مطمئن تر مانند طلا در دستور کار قرار رگفت و نتیجه ریزش بورسهای جهانی این بود که قیمت طلا در بازار با رشد چشمگیر همراه باشد. عبور طلا از سد مقاومتی دو هزار دلار در هر اونس ، شتاب رشد قیمت را بیش از پیش افزایش داد اما حالا خبرهای رسیده در خصوص کشف واکسن کرونا، طلا ، این فلز گرنبها را بار دیگر به جایگاه خویش باز می گرداند.

رویترز گزارش داده است قیمت طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی ۸۱.۴۶ دلار کاهش یافت و به ۱۹۴۵.۸۸ دلار در هر اونس رسید.این ریزش تاریخی ۴ درصدی البته به تحولات رخ داده در آمریکا نیز باز می گردد. انتشار اخباری در خصوص احتمال توافق دموکرات‌ها با دولت ترامپ بر سر محرک اقتصادی، سرمایه گذاران را بر آن داشت تا به برداشت سود و فروش طلا روی بیاورند.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت طلا، بالا رفتن ارزش اوراق قرضه در جهان به علت انتظار برای به توافق رسیدن کنگره آمریکا با دولت این کشور بر سر بسته عظیم کمک های مالی است.

بررسی ها نشان می دهد بازار طلا رد سال جاری رشدی ۳۱ درصدی را تجربه کرده است چرا که  چاپ بی سابقه پول از سوی بانک های مرکزی و نرخ بهره نزدیک به صفر، سرمایه گذاران را به سوی طلا به عنوان مانعی در برابر عدم بازپرداخت ارز و تورم احتمالی سوق داد.

۲۲۳۲۲۳

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *