درخواست کانون کارگردانان: همه پروژه‌های فیلمبرداری را تا پایان پیک کرونا، متوقف کنید

درخواست کانون کارگردانان: همه پروژه‌های فیلمبرداری را تا پایان پیک کرونا، متوقف کنید

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در بیانیه‌ای بر لزوم تعطیلی موقت همه پروژه‌های فیلمبرداری تا پایان پیک کرونا تاکید کرد.

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«بیماری کرونا و بلای قرن، هنرمند دیگری را از ما گرفت. کریم اکبری مبارکه، بازیگری که به سلامت نفس و بی‌آلایشی شهره بود؛ در پی ابتلا به کرونا و در فاصله‌ای بسیار کوتاه درگذشت و همکاران و دوستدارانش را غمگین و افسرده برجای گذاشت.
کانون کارگردانان سینمای ایران پیش از انحلال ستاد کرونای خانه سینما و طی سه نامه، خطرات ناشی از این بیماری را برای گروه‌های فیلمبرداری تذکر داده بود ولی متاسفانه نه تنها به این هشدارهای دلسوزانه توجه نشد، بلکه کانون کارگردانان با شکایت قضایی صداوسیما روبه‌رو شد!
کانون کارگردانان ضمن تسلیت از دست دادن زودهنگام این هنرمند باتجربه، کارآمد و شریف، یک بار دیگر به مسئولان، مدیران و دست‌اندرکاران پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی هشدار می‌دهد که این بیماری خطرناک همچنان و با قدرتی بیش از پیش بالای سر همه جوامع و بخصوص گروه‌های متشکل شغلی و حرف‌های در حال جولان دادن و قربانی گرفتن است و لزوم تعطیلی موقت همه پروژه‌های فیلمبرداری تا پایان پیک‌کرونا احساس می‌شود.
در غیر این صورت تنها باید امیدواریم باشیم که گروه‌ها موارد بهداشتی / ایمنی را جهت حفظ سلامتی افراد به دقت رعایت کنند تا باز عزادار هنرمند دیگری نشویم.»

۵۷۵۷

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *