دبیرکل حزب‌الله:حادثه کربلا نشانه فرهنگ انقلابی و شجاعت است

دبیرکل حزب‌الله:حادثه کربلا نشانه فرهنگ انقلابی و شجاعت است

[ad_1]

سید حسن نصرالله چهارشنبه شب در یک نطق تلویزیونی که از شبکه العام پخش شد، افزود: بعد از سقوط رژیم صدام و ایجاد تحولات جدید در عراق و رفع فشارها و موانع موجود، پیاده روی برای زیارت بارگاه امام حسین(ع) نیز با استقبال بیشتری روبه رو شد، اما امسال شیوع ویروس کرونا این مراسم را تحت تاثیر قرار داد.

نصرالله همچنین به با اشاره به بیان فضایل امام حسین (ع) و حادثه تاریخ ساز کربلا گفت: حادثه کربلا نشانه فرهنگ انقلابی و شجاعت است.

وی گفت: سال های سال موانعی در ارتباط با زیارت اربعین وجود داشت که مهمترین آنها، نظام های مستبد و در صدر آنها حکومت های اموی و عباسی و در سال های اخیر هم رژیم صدام بود.

وی همچنین به فشارهای دوران دیکتاتوری صدام برای جلوگیری از پیاده روی مراسم اربعین حسینی اشاره و خاطرنشان کرد که خیزش و بیداری اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و سقوط رژیم صدام، درها را به روی زیارت امام حسین (ع) گشود و پیاده روی اربعین هر سال گسترش یافت.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: حاکمان بسیاری در زمان بنی امیه و بنی عباس و در سده های اخیر تلاش کردند، مانع برگزاری پیاده روی زائران حسینی در ایام اربعین شوند، اما هیچگاه نتوانستند از آن جلوگیری کنند.

وی پیاده روی مراسم اربعین را دارای پیامی مهم دانست و گفت: ملت های جهان با دیدن میلیون ها زائر حسینی در شبکه های تلویزیونی، از قیام امام حسین و اهداف آن آگاه می شوند.

وی گفت: رژیم صدام با جلوگیری از راهپیمایی اربعین در برخی سال‌ها، زائران را با راکت، تانک و هواپیما هدف قرار می‌داد.

نصرالله افزود: پس از سرنگونی صدام راه برای میلیون‌ها زائر حسینی در عراق و دوستداران آن حضرت در خارج از عراق باز شد تا این مراسم با شکوه هرچه بیشتر برگزار شود.

وی همچنین به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر پیاده روی مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: در شرایط جدید زائران خارج از عراق نتوانستند همچون سال‌های گذشته در پیاده روی اربعین شرکت کنند، اما در داخل عراق میلیون‌ها عراقی با پای پیاده راهی کربلای معلی شده اند.

311311

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *