خطر محرومیت از ۳ پنجره نقل‌وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال

خطر محرومیت از ۳ پنجره نقل‌وانتقالات و کسر امتیاز بیخ گوش استقلال

[ad_1]

استقلال با دو پرونده شکایت در فیفا روبه‌روست که اگر اقدامی برای پرداخت مطالبات این باشگاه صورت نگیرد، آبی‌پوشان را با محرومیت از پنجره نقل‌وانتقالات و کسر امتیاز روبه‌رو خواهد کرد.

بویان در نیم‌فصل دوم فصل 97-96 به استقلال پیوست و در حالی که مدیران وقت باشگاه می‌توانستند با کمتر از 80 هزار دلار قراردادش را فسخ کنند، این کار را انجام ندادند تا باشگاه محکوم به پرداخت 330 هزار دلار از کل قرارداد به اضافه جرایم دیرکرد شود، رقمی که با احتساب دلار امروز، چیزی نزدیک به شش میلیارد تومان می‌شود. در شرایطی که باشگاه استقلال در نیم‌فصل حضور بویان در ایران، تنها به او دو هزار دلار و 30 هزار دلار به مدیربرنامه‌اش پرداخت کرده بود، در واکنش به شکایت این بازیکن از استقلال، دفاعیه خود را به کمیته انضباطی فیفا ارسال کرد.

در مرحله بعد، پرونده به دادگاه CAS، ارسال شد. باشگاه استقلال هزینه دادرسی پرونده به CAS را، پرداخت نکرد تا این دادگاه حکم کمیته انضباطی فیفا را تأیید کند. در حکم فیفا آمده است که اگر طلب هافبک مقدونیه‌ای پرداخت نشود، استقلال از سه پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم خواهد شد. البته در قانون جدید فیفا، در صورتی که باشگاه استقلال بتواند طلب بازیکن را پرداخت کند، این محرومیت برداشته می‌شود.

مدیران فعلی استقلال، مکاتباتی را با وکیل بویان و شفر که هر دوی آنها یک نفر است، انجام داده‌اند، اما هنوز به نتیجه‌ای دست نیافته‌اند. ظاهراً وعده مدیران قبلی باشگاه و رفتارهای نامناسب با آنها، باعث شده که وکیل بویان و شفر چراغ سبزی به مدیریت فعلی استقلال نشان ندهد. مدیریت باشگاه استقلال به وکیل بویان و شفر اعلام کرده است که آنها تیم جدیدی هستند و قصد دارند در فضای دوستانه مشکل را حل کنند که تا این لحظه اعتمادی از سوی وکیل‌شان به باشگاه نشده است.

مهلت باشگاه برای پرداخت مطالبات بویان به پایان رسیده و هیچ نوع خبری مبنی بر رسید پرداخت یا توافق از سوی این باشگاه به فیفا ارسال نشده است. در صورتی که وکیل بویان، موضوع را به فیفا اعلام کند و حاضر به توافق با مسئولان باشگاه برای مهلت دادن، اقساطی کردن پول یا کاهش رقم قرارداد نباشد، فیفا استقلال را از سه پنجره نقل‌وانتقالات محروم خواهد کرد و تا زمانی که پول پرداخت نشود، این محرومیت سر جای خود باقی می‌ماند.

در رابطه با پرونده شفر، تنها یک روز زمان باقی مانده است. شفر به شدت از رفتار امیرحسین فتحی و علی خطیر، مدیرعامل و معاون پیشین باشگاه استقلال ناراحت است و تاکنون تمایلی برای سازش نشان نداده است. شفر در ابتدا، خواهان یک میلیون و 700 هزار دلار از استقلال شده بود، اما چون در سال پایانی قراردادش، راهی بن‌یاس امارات شد، فیفا حقوق‌ عقب افتاده او توسط استقلال در لیگ هجدهم به اضافه مابه‌تفاوت قرارداد بین‌یاس و استقلال در سال سوم قرارداد  را محاسبه کرد که 550 هزار دلار شد. در اخطاریه فیفا به باشگاه استقلال آمده است که اگر پول این مربی پرداخت نشود، جرایم دیگری برای استقلال لحاظ می‌شود. با توجه به پرونده مفتوح بویان، در صورتی که پول این بازیکن هم پرداخت نشود یا با او توافقی صورت نگیرد و در ادامه همین اتفاق برای شفر تکرار شود، آن وقت خطر کسر امتیاز بیخ گوش استقلال خواهد بود.

مسئولان باشگاه استقلال با توجه به اینکه نمی‌توانند یک میلیون دلار تهیه کنند، سخت در تلاش برای گرفتن رضایت از بویان و شفر هستند که تا امروز تلاش آنها نتیجه‌ای نداشته است. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که باشگاه استقلال به تازگی مبلغ قابل توجهی از قرارداد شیخ دیاباته و هروویه میلیچ را پرداخت کرده است و از نظر مالی اوضاع و احوال مناسبی ندارد. 

256 251

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *