خرید ۶۷۰میلیون ریال منابع برای کتابخانه‌های استان قزوین

خرید ۶۷۰میلیون ریال منابع برای کتابخانه‌های استان قزوین

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ فاطمه محمدبیگی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین اظهارکرد: از ابتدای امسال ۶۷۰میلیون ریال اعتبار در قالب کتاب جدید برای اختصاص به ۱۱کتابخانه محروم استان قزوین هزینه شده است.
محمدبیگی بیان کرد: در بررسی های به عمل آمده از وضعیت کتابخانه های عمومی استان قزوین از نظر منابع و توانمندی‌ها، کتابخانه های استان قزوین با سه وضعیت ویژه (قرمز)، معمولی (نارنجی) و مناسب (سبز) طبقه بندی شدند و با این پیمایش انجام شده اولویت های موجود در حمایت و ارسال منابع جدید به کتابخانه های استان قزوین شناسایی شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین بیان کرد: در پی این پیمایش انجام شده ۱۱کتابخانه استان قزوین شامل کتابخانه های روستایی، کتابخانه های مناطق محروم و تازه تاسیس و کتابخانه های دارای مخاطبین بالا در اولویت قرار گرفتند.
محمدبیگی گفت: بعد از این مرحله لیستی از تازه های نشر و کتاب‌های قابل خریداری به این کتابخانه ها ارسال شد و نهایتا با افزودن پیشنهادات کتابداران و مسئولنا این کتابخانه ها و تایید لیست ۲ هزار و ۲۱۳عنوان کتاب و ۲هزار و ۲۶۳نسخه به ارزش ۶۴۵میلیون ریال خریداری و در اختیار این کتابخانه ها قرار گرفت.
او خاطرنشان کرد: توجه به تمامی گروه های سنی مخاطب کتابخانه و علاقمندی های مختلف تلاش کردیم تا کتب تهیه شده مجموعی از همه طیف های علاقمندی و سن را تحت پوشش خود قرار دهد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین گفت: همچنین در این مدت به منظور حمایت از نویسندگان و مولفان قزوینی ۶عنوان کتاب از تازه های نشر این استان با اعتبار ۲۴۰میلیون ریال خریداری و به کتابخانه های استان قزوین ارسال شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قزوین یادآور شد: در خرداد و تیر امسال ۱۲۶نسخه کتاب به ارزش ریالی بیست و شش میلیون ریال توسط خیرین جذب شد که با توجه به اعلام نظر خیر، کتب فوق در سه کتابخانه ها مدنظر و در حوزه کودک و نوجوان به روال ذکر شده، توزیع شد.
علاوه بر خریدهای ریالی برخی منابع نیز از طریق اهدا به کتابخانه های عمومی ارسال و در صورت اخذ استعلامات مربوطه در مجموعه کتابخانه ها و در چرخه امانت قرار می گیرد.

48

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *