حمله همزمان ترامپ به چین و دموکرات‌ها

حمله همزمان ترامپ به چین و دموکرات‌ها

[ad_1]

 «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در توییتی بار دیگر ویروس کرونا را «ویروس چینی» خواند و فرماندار دموکرات ایالت نیویورک را به دلیل آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کرونا در این ایالت، نالایق توصیف کرد.

او در این خصوص نوشت: اندرو کومو، فرماندار نیویورک بدترین رکورد مرگ‌ومیر و ویروس چینی را دارد. تنها در مراکز مراقبتی یازده هزار نفر به دلیل بی‌لیاقتی او جان خود را از دست دادند.

توییت رئیس‌جمهور در انتقاد از عملکرد فرماندار نیویورک در حالی است که آمریکا تحت هدایت ترامپ، بالاترین آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از کرونا را با فاصله نسبت به کشورهای دیگر به نام خود ثبت کرده و بسیاری دلیل آن را ناکارآمدی دولت وی و جدی نگرفتن این بحران در مراحل اولیه از سوی او می‌دانند.

طبق آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون این ویروس ۶ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۵۹ نفر را در آمریکا گرفتار کرده است. بعد از آن برزیل با ۳ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۸۶۵ مبتلا و هند با ۳ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۳۲ بیمار در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

آمریکا همچنین به لحاظ تعداد قربانیان در جایگاه نخست کشورهای جهان قرار دارد و تلفات این ویروس ناشناخته در آن ۱۸۵ هزار و ۷۰۷ نفر بوده است.

310 310

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *