تاجگردون: کیفم را برمی‌دارم و از این مجلس می‌روم /قالیباف: به رأی مجلس احترام بگذارید /حاشیه‌های بررسی اعتبارنامه نماینده اصلاح طلب

تاجگردون: کیفم را برمی‌دارم و از این مجلس می‌روم /قالیباف: به رأی مجلس احترام بگذارید /حاشیه‌های بررسی اعتبارنامه نماینده اصلاح طلب

به گزارش خبرآنلاین،کلاف اعتبارنامه نماینده گچساران هر روز پیچیده‌تر می‌شود و به نظر می‌رسد مجلس یازدهم عزمش را جزم کرده است تا  تاجگردون در مجلس نباشد.در جریان جلسه علنی امروز  بعد از قرائت تائید اعتبارنامه دلخوش و محمدصالحی نوبت به اعتبارنامه تاجگردون رسید و مانند آن دو نماینده دیگر سخنگوی شعبه ۱۲ تائید اعتبارنامه اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون در شعبه را قرار کرد اما همینکه قالیباف اعلام کرد آیا کسی اعتراضی دارد، علیرضا زاکانی نماینده قم با اخطار قانون اساسی به این موضوع اعتراض کرد و گفت: سمت نمایندگی قائل به شخص است و نمی‌توان آن را به شعبه واگذار کرد. 

بعد از شنید این اخطار قالیباف که ریاست جلسه را به عهده داشت آن را وارد دانست و این اخطار را به رای گذاشت که ۱۶۰ نماینده با آن موافقت کردند و به این ترتیب اعتبارنامه نماینده گچساران به کمیسیون تحقیق ارجاع شد. 

تاجگردون: کسی دیگر جای من بود این کار را می‌کردید؟

تاجگردون که در این روزها سکوت اختیار کرده بود در اعتراض به این رویه در تذکری اصل ۷۵  خطاب به قالیباف گفت: در انصاف وعدالت شما و هیأت رئیسه شکی ندارم ولی تذکراتی هم دارم. انتظار داشتم که قبل از رأی‌گیری عنایتی داشته باشید اما اراده شما به رأ‌ی گذاشتن اخطار بود که این موضوع برخلاف اظهارنظر سخنگوی هیأت رئیسه بوده است اما تا امروز توکل به خدا کردم و حرفی نزدم.

او ادامه داد: برخلاف قوانین و آئین نامه شعبه و با گذشت تمامی زمان‌ها نایب رئیس مجلس نامه‌ای را به شورای نگهبان نوشته و در شعبه علیرغم آنکه قانون و آئین‌نامه اجازه نمی‌داد بر اساس آن عمل شد اما مشخص نیست بر اساس چه چیزی امروز شما رویکرد دیگری دارید. آیا اگر امروز به جای من اعتبارنامه کسی دیگر از شعبه ۱۲ مطرح شده بود باز هم این رویه را پیش می‌گرفتید؟ 

نماینده گچساران گفت: تاجگردون مظلومانه در مجلس بود، من داعیه بر ماندن و اصراری بر آن ندارم و کیفم را برمی‌دارم و از مجلس می‌روم اما شما هستید در درگاه قیامت و آخرت قرار دارید. از آنجا که اسم من گفته شد باید بگویم دنیا محل گوشه‌ای از آخرت است؛ من در هر مقام و منصبی باشم باید پاسخگوی هر احد و ناسی باشم و حتما در شعبه رسیدگی هم حضور پیدا خواهم کرد.

او خطاب به قالیباف گفت: شما وظیفه دارید قانون و آئین‌نامه را رعایت کنید.

پاسخ قالیباف به تاجگردون 

محمدباقر قالیباف که ریاست مجلس را به عهده داشت در پاسخ به تاجگردون گفت: من و هیأت رئیسه قسم یاد کرده‌ایم ضمن اینکه از شما هم می‌خواهم آئین‌نامه و قانون اساسی را رعایت کنید.

او گفت: وقتی اخطار قانون اساسی وجود دارد ما این اخطار را به رأی نمایندگان گذاشتیم که این موضوع دقیقا مُرّ آئین‌نامه است. شورای نگهبان شما را تأیید کرده است ضمن اینکه در شعبه هم بحث اعتبارنامه شما مطرح شده است در آئین‌نامه هم  عنوان شده که باید در مجلس اتفاق نظر باشد که این موضوع را هم به رأی مجلس گذاشته‌ایم لذا شما باید به رأی مجلس احترام بگذارید.

تاجگردون گفت: بعد از اینکه اخطار قانون اساسی رأی آورد پرونده شما به کمیسیون تحقیق می‌رود و ۱۵ روز وقت است و شما می‌توانید نظرت خود را به آنها بگویید؛ کمیسیون تحقیق یا اعتبارنامه شما را تدیید می‌کند و یا رد اما اگر این اعتبارنامه رد شد موضوع مجددا به صحن می‌آید و شما در صحن وقت دارید اظهارنظر کنید سخنگوی شعبه هم می‌تواند اظهار نظر کند.

۲۷۲۱۶Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *