تابستان سیاه در انتظار پرسپولیس و استقلال!

تابستان سیاه در انتظار پرسپولیس و استقلال!

[ad_1]

زاوش محمدی: هفته پیش بود که خبر محرومیت استقلال از سه پنجره نقل و انتقالاتی در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد. همین خبر کافی بود تا هواداران آبی پوش در شوک فرو بروند. شوکی که مدتها قبل سرخ های تهرانی آن‌را تجربه کرده بودند. پس از انتشار این خبر مدیرعامل استقلال در مصاحبه ای این حکم را شایعه خواند تا خبرگزاری مدکور، سند و نامه فیفا را منتشر کند. تا استقلالی ها خواستند از شوک خبر محرومیتشان بیرون بیایند، خبر دیگری منتشر شد که پرسپولیس هم با حکمی مشابه استقلال از سوی فیفا محروم شده است. آن هم به دلیل شکایت برانکو. 

با اینکه مدیران پرسپولیس و استقلال بارها در مصاحبه های خود اعلام کردند بدهی های خود به برانکو و بویان را پرداخت خواهند کرد اما ظاهرا هنوز این اقدام صورت نگرفته است.

سرخ پوشان تهرانی پس از کسب مقام های مختلف با برانکو، هنوز مطالبات او را پرداخت نکردند و سرمربی محبوب هواداران، با شکایت به فیفا به دنبال وصول آن است. وکیل برانکو مدعی شده بود که پرسپولیس تا 16 تیر مهلت داشت بدهی اش را پرداخت کند اما حالا فیفا حکمش را صادر کرده است.حکمی که بدون شک دود آن در چشم باشگاه و البته هواداران خواهد رفت.گرچه در این بین فیفا برای دو تیم پرطرفدار ایرانی ضرب العجل مشخص کرده است و سرخابی ها تا آن زمان اگر پول طلبکاران خود را پرداخت کنند، از محرومیت نجات پیدا خواهند کرد.

پاییز 96 بود که  تیم فوتبال پرسپولیس با رای فیفا در پرونده ماجرای شکایت باشگاه ریزه اسپور سر انتقال مهدی طارمی از دو پنجره پیاپی از نقل و انتقالات محروم شد.
باشگاه ریزه اسپور، پرسپولیس را متهم به فریبکاری و استخدام مهدی طارمی پس از عقد قرارداد با این تیم کرد و این شکواییه باعث بسته شدن دو پنجره نقل و انتقالاتی برای پرسپولیس شد؛ طارمی نیز به جز یک محرومیت 4 ماهه، محکوم به 800هزار دلار به باشگاه ریزه اسپور شد.
هر چند که مذاکرات مختلف باعث شد تا پرسپولیسی ها به توافق با باشگاه ترکیه‌ای دست پیدا کننداما محرومیت نقل و انتقالات پا برجا باقی ماند.


پرسپولیس در آن سالی که از نقل و انقالات محروم شده بود موفق شد به قهرمانی لیگ برتر برسد و همچنین به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کند اما به نظر می رسد شرایط پرسپولیس در حال حاضر با دو سال قبل تفاوت های زیادی دارد.

سرخپوشان در آن سال با جان و دل پای تیم ماندند و هرچند یکی دو بازیکن مطرح از این تیم جدا شدند اما پیش بینی می شود امسال هم اگر پنجره ای بسته شود همان شرایط و حتی بدتر از آن اتفاق بیفتد.بازیکنان پرسپولیس تاکنون 70 درصد از مطالبات خود را دریافت کرده اند اما همچنان نسبت به پرداختی ها خود معترض هستند.
این وضعیت در باشگاه استقلال هم وجود دارد. شاگردان فرهاد مجیدی چند بار به دلیل دیرکرد در پرداختی ها خود به مدیر عامل تیم اعتراض کردند و مجیدی هم پشت بازیکنانش ایستاد. 
با اینکه مدیران پرسپولیس و استقلال بارها در مصاحبه های خود اعلام کرده اند بدهی های خود به برانکو و بویان را پرداخت خواهند کرد اما هنوز این اقدام صورت نگرفته و هواداران دو تیم نگران از محرومیت احتمالی هستند. محرومیتی که می تواند تابستان آنها را سیاه کند و دو تیم را برای دو فصل به حاشیه ببرد و جایگاهشان را در فوتبال ایران و آسیا به خطر بیاندازد.

256 251

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *