تأمین مواد اولیه تولید ماسک/ انبارها مملو از کالای اساسی است

تأمین مواد اولیه تولید ماسک/ انبارها مملو از کالای اساسی است

[ad_1]

قاسم نوده فراهانی در خصوص وضعیت تولید ماسک اظهار داشت: مدتی پیش در خصوص مواد اولیه تولید ماسک ( پارچه) با کمبود روبه رو بودیم زیرا پارچه ای که پیشنهاد شده بود باید توسط سازمان غذا و دارو تأیید می شد، نهایتا اواسط هفته گذشته این پارچه تأیید وپنج شنبه گذشته (16 مرداد) مجوز استفاده از این پارچه به ما ابلاغ شد.

وی ادامه داد: بر همین اساس مشکل کمبود مواد اولیه حل و از این پس کارگاهها و بخش صنعتی ماسک می توانند از این پارچه برای استفاده عموم مردم تولید کنند. بنابراین ماسک به اندازه کافی تولید خواهد شد و قیمت آن نیز برای مصرف کننده 1500 تومان تعیین شده است.

رئیس اتاق اصناف در ادامه از مردم تقاضا کرد اگر ماسک را گرانتر از این قیمت خریداری کردند حتما به ١٢٤ اطلاع دهند زیرا قطعا با متخلفان برخورد خواهد شد؛ بنابراین هیچ کسی حق ندارد بالاتر از 1500 تومان ماسک ها را به مردم عرضه کند.

نوده فراهانی در خصوص میزان تولید ماسک نیز با تأکید بر اینکه به اندازه نیاز مردم تولید می کنیم، گفت: روزانه بالای 20 میلیون ماسک نیاز داریم، و با توجه به اینکه هیچ محدودیتی برای تولید نداریم، در حال حاضر 32 کارگاه در حال تولید هستند. در بخش صنعتی نیز بالای 6 میلیون ماسک روزانه تولید می شود.

به گفته وی، هر کسی که بخواهد برای تولید در کارگاه مجوز بگیرد، بدون محدودیت مجوز لازم به آن  داده می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت کالاهای اساسی در کشور با تأکید بر اینکه هیچ مشکلی در تأمین کالا نداریم، افزود: هیچ کمبودی نیز در کالاها نداریم، تنها مشکلی که مدتی پیش رخ داده بود، افزایش قیمت کالاهایی بود که از ارزاق عمومی مردم محسوب می شد. 

وی دلیل این افزایش قیمتها را تغییر ارز 4200 تومانی دانست و خاطر نشان کرد: قبل از سال 99 ، یعنی اواخر سال 98 اختصاص ارز 4200 تومانی به برخی کالاها حذف شد و همین باعث تغییر قیمت شد. بنابراین قیمت حبوبات از جمله عدس، لپه و برنج تغییر کرد.البته این افزایش قیمت را قبول داریم ولی هیچ کمبودی وجود نداشته و انبارها همه مملو از کالا است.

نوده فواهانی در خصوص تفاوت گرانی و گران فروشی در اصناف اظهار داشت: ابتدا باید بگویم که گرانی در اصناف وجود نداشته و تقصیر آنها نیست زیرا اگر از اصناف کالایی را گران خریداری می کنید، آنها  گران نکرده اند بلکه از تولید کننده گران خریده و مجبور است گران بفروشد.

وی افزود: بر همین اساس به همه اصناف اعلام کرده ایم که از قیمت مصرف کننده حق ندارند ،ریالی اضافه تر بفروشند. زیرا در فاکتور اصناف قیمت خرید  و سود آنها مشخص است. اما گران فروشی در اصناف وجود دارد و قطعا با آنها برخورد می شود.

رئیس اتاق اصناف تهران تصریح کرد: پرونده های زیادی که در تعزیرات برای اصناف تشکیل شده نیز حاکی از همین برخوردهایی است که با گرانفروشی اصناف شده است. 

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *