برانکو: کمترین نقش را در قهرمانی‌های پرسپولیس داشتم

برانکو: کمترین نقش را در قهرمانی‌های پرسپولیس داشتم

[ad_1]

موضوع اختلاف برانکو و پرسپولیس آنقدر پیچیده شده که کسی واقعاً نمی‌داند شکایت سرمربی سابق پرسپولیس چه عواقبی برای سرخپوشان دارد. وکیل برانکو می‌گوید خطر محرومیت، باشگاه پرسپولیس را تهدید می‌کند ولی مدیران پرسپولیس معتقدند هیچ خطری متوجه آن‌ها نیست. در جدیدترین اظهار نظر، رسول‌پناه اعلام کرد بخشی از طلب برانکو در حسابش در عمان واریز شده ولی وکیل برانکو این موضوع را رد و اعلام کرد هنوز پولی به حساب موکلش واریز نشده است. 

چندی قبل امیرحسین صادقی در گفت‌وگویی عنوان کرد تیم برانکو در جام جهانی ۲۰۰۶ بسیار بی‌شخصیت بود. همه این صحبت‌ها باعث شد دیروز سراغ برانکو برویم تا در مورد این مسائل حرف بزنیم. گفت‌وگوی اختصاصی ما با سرمربی پرافتخار پرسپولیس را در ادامه می‌خوانید.

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد بخشی از مطالبات شما پرداخت شده، چنین موضوعی صحت دارد؟
من همه چیز را به وکیلم سپردم و دیگر هیچ دخالتی در این پرونده ندارم. شما هر سؤالی در این مورد داشته باشید، می‌توانید از وکیلم بپرسید. هرچند به نظرم وقتی شما در ایران حضور دارید، بهتر است مسائل مختلف را از مدیران باشگاه پرسپولیس سؤال کنید، چون آن‌ها در دسترس شما هستند و در جریان این پرونده قرار دارند.

ولی هواداران پرسپولیس دوست دارند نظر شما را بدانند.
همه می‌دانند چقدر هواداران پرسپولیس را دوست دارم و یک ارتباط فوق العاده و البته دوطرفه‌ای بین ما وجود دارد. آن‌ها هم به خوبی می‌دانند در این پرونده حق با چه کسی است. باشگاه پرسپولیس تمام فرصت‌هایش را برای مصالحه سوزاند و این فیفا و قوانینش هستند که بین ما حکم می‌کنند و همه موظفیم به قوانین احترام بگذاریم.

نکته جالب در مورد اختلاف شما و پرسپولیس حمایت همه هواداران، بازیکنان و پیشکسوتان از شما بود و آن‌ها به جای مدیران تیم، از شما عذرخواهی کردند. در این مورد چه نظری دارید؟
در موفقیت پرسپولیس در زمان من، بدون شک هواداران و پیشکسوتان نقش ویژه‌ای داشتند و آن‌ها بودند که با حمایت‌شان به تیم روحیه می‌دادند. حتی بعضی اوقات ضعف‌های تیم را نادیده می‌گرفتند. به نظرم قهرمانی‌های پرسپولیس باید اول به پای بازیکنان، بعد هواداران و سپس پیشکسوتان پرسپولیس نوشته شود، چون بدون آن‌ها این قهرمانی‌ها میسر نبود. هواداران پرسپولیس کاملاً همه چیز را می‌فهمند و آن‌ها فریب نمی‌خورند؛ می‌دانند حق با چه کسی است و چه افرادی خالصانه و با تمام وجود برای آن‌ها تلاش کردند. باز هم از صمیم قلبم قدردان آن‌ها هستم و برای‌شان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم.

پس نقش شما در موفقیت سال‌های اخیر پرسپولیس چه می‌شود؟
من کمترین نقش را در این موفقیت‌ها داشتم. در واقع بدون بازیکنان، هواداران و پیشکسوتان این قهرمانی‌ها به دست نمی‌آمد.

امیرحسین صادقی شاگرد سابق شما در تیم ملی گفته بود تیم برانکو در جام جهانی ۲۰۰۶ خیلی بی‌شخصیت بود. نظر شما چیست؟
صحبت درخصوص آن تیم و مشکلاتش تکرار مکررات است و بارها در این خصوص حرف زدم. اینکه بعضی‌ها چه می‌گویند، برایم اهمیتی ندارد و علاقه‌ای ندارم به این صحبت‌ها جواب بدهم.

در چند وقت اخیر شایعه بازگشت شما به فوتبال ایران و پیشنهاد سپاهان و تراکتور مطرح شد. آیا چنین چیزی صحت دارد و اینکه اگر فرصتی پیش بیاید، دوست دارید دوباره در ایران کار کنید؟
من تحت قرارداد با تیم ملی عمان هستم و صحبت درخصوص سایر پیشنهادات حرفه‌ای نیست. همان‌طور که در زمان حضورم در تیم ملی ایران وقتی با پیشنهاد تیم ملی کشورم مواجه شدم، آن را رد کردم، در حال حاضر هم به دلیل تعهدم به عمان هر پیشنهادی چه از ایران و چه کشورهای دیگر برسد، پاسخم منفی خواهد بود.

شما جام‌های زیادی با پرسپولیس آوردید ولی قهرمان آسیا نشدید. آیا یحیی می‌تواند به این مهم برسد و با پرسپولیس قهرمان آسیا شود؟
شما شک نکنید این پرسپولیس پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد. یحیی فوق العاده باهوش و بااستعداد است و می‌تواند کار نیمه‌تمام من را در پرسپولیس تمام کند. با توجه به شرایط ناخواسته به وجود آمده تیم‌های قطری، عربستانی، ژاپنی و چینی قدرت قبل را ندارند ولی پرسپولیس روند خوبی داشته و بازیکنان باکیفیتی دارد. اگر مدیریت درست وجود داشته باشد و امکانات لازم را فراهم کنند، پرسپولیس می‌تواند قهرمان آسیا شود.

بیشتر بخوانید: رونمایی از راز آنفالو شدن ستاره‌ها توسط کریم باقری

256 251

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *