افزایش اعتبار تجهیزاتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ۲۱۲ میلیارد تومان

افزایش اعتبار تجهیزاتی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به ۲۱۲ میلیارد تومان

[ad_1]

 به گزارش خبرآنلاین از فارس: سیدحیدرمیرفخرالدینی در نشست شورای اداری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس که با موضوع وبینار تخصصی مراکز رشد و نوآوری و کانون شکوفایی و خلاقیت با حضور معاونان دانشگاه فنی فارس و روسای واحدهای چهارده‌گانه این استان برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۶ مرکز رشد در دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور برای استان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه توجه به موضوع‌های پژوهشی از اولویت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای است، افزود: با حمایت‌های خوبی که توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته تسهیلات مناسبی در اختیار امورپژوهشی قرار گرفته است.

میرفخرالدینی تصریح کرد: در حوزه پژوهشی و حمایت از دانشجویان و استادان،هر حمایتی که لازم باشد انجام داده و امکانات مورد نیاز را نیز در حد توان در اختیار آنان قرار می‌دهیم.

معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور به تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در دانشکده‌های فنی اشاره کرد و افزود: در این زمینه مهم‌ترین اصل، تجهیزهدفمند همراه با سرعت عمل است که با تشکیل کارگروه‌های خرید تجهیزات کارگاهی در مراکز استان‌ها، امیدواریم این مهم محقق شود.

 وی در مورد خرید تجهیزات گفت: سیاست ما عدم تمرکز خرید تجهیزات است به طوری که مبنای اصلی خرید را بر اساس نیازهای که مصوب شده در استان‌ها قرار می‌دهیم.

میرفخرالدینی همچنین در مورد ایجاد کارگاه و آزمایشگاه مرکزی در دانشگاه فنی کشور گفت: تجهیز آزمایشگاه‌های مرکزی در مراکز استان‌ها در دست اقدام است که به جز تهران سه استان دیگر که متناسب با شرایط جغرافیایی و آمایش سرزمینی دارای طرح‌های ایده‌آل بوده و خیران را نیز در توسعه و تجهیز آزمایشگاه‌ها مشارکت دهند در اولویت قرار می‌دهیم.

میزفخرالدینی تاکید کرد: توسعه مهارت‌ها در مراکز رشد از اولویت‌های امسال است و باید طوری فعالیت‌ و برنامه‌ریزی کرد تا هسته‌های فناور نیز شکل گیرد.

معاون دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت: همچنین مراکز رشد باید منجر به تشکیل  شرکت دانش‌بنیان شوند که این مهم در رشته‌های نرم افزاری براساس دستورالعمل‌های موجود در معاونت علمی و فناوری با تشکیل صنایع خلاق قابل تحقق است.

میرفخراالدینی همچنین در سخنان خود از ابتکار و خلاقیت دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در برگزاری مسابقه استانی “فن‌ورز”  قدردانی کرد و گفت: آماده برگزاری این مسابقه به صورت ملی توسط دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس هستیم.

در این نشست محمدجامعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس نیز از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط مسئولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در راستای توسعه امورپژوهشی قدردانی کرد و افزود: تجهیز مرکز رشد دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز در فضایی به مساحت ۷۰۰ مترمربع با ظرفیت فعالیت ۲۲ هسته و واحد فناور در دست اقدام است که به زودی افتتاح می‌شود.

جامعی تصریح کرد: در مرکز رشد دانشکده فنی شهید باهنر شیراز آماده میزبانی از شرکت‌های مختلف صنعتی و دانشجویان سایر دانشگاه‌ها نیز هستیم تا در یک تعامل مناسب تجربه‌های علمی و کاربردی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

وی با بیان اینکه حلقه مفقوده آموزش‌های مهارتی مراکز رشد بود تصریح کر: با راه‌اندازی مراکز رشد و کانون‌های خلاقیت و نوآوری می‌توان به دانشجویان و اساتید خلاق و مبتکر برای عملیاتی شدن ایده‌ها و حتی تجاری شدن آن کمک کرد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس افزود: در این استان به همت همکاران پرتلاش فعالیت‌های خوبی در خصوص ارتباط انجمن‌های علمی دانشجویی با صنعت صورت گرفته که این فعالیت‌ها در رشد و ارتقاء آموزش‌های مهارتی و همچنین ایجاد اشتغال در جامعه موثر است.

در این نشست الهام ایمانیان مدیر مراکز رشد دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور و سید نظام حبیب‌پورمعاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به تشریح فعالیت‌های مراکز رشد پرداختند.

براساس این گزارش، وبینار تخصصی مرکز رشد و کانون شکوفایی خلاقیت به منظور آشنایی با آئین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مراکز رشد و نوآوری و کانون‌ شکوفایی و خلاقیت و همچنین تبیین اهداف مراکز رشد در دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس برگزار شد.

۴۸

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *