اعتراض رئیس قوه قضاییه به تعطیلی واحدهای تولیدی تملیکی بانک‌ها

اعتراض رئیس قوه قضاییه به تعطیلی واحدهای تولیدی تملیکی بانک‌ها

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی خود به زنجان و بوشهر، “تلاش برای رونوق و جهش تولید و حمایت از تولیدگران و حل مشکلات کارگران” را از مأموریت‌های مهم دستگاه قضا عنوان و از اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری‌ها در این زمینه تقدیر کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به وظایف بانک‌ها در حمایت از چرخه تولید، از عدم اجرای تعهدات بانک‌های دولتی نسبت به رونق کارخانه‌های تملیکی توسط این بانک‌ها که منجر به توقف در چرخه تولید کشور شده، انتقاد و تأکید کرد: هیچ توجیه و عذر و بهانه‌ای برای تعطیل یا نیمه تعطیل شدن واحدهای تولیدی تملیکی بانک‌ها قابل قبول نیست.

رئیسی با بیان اینکه همه باید در این شرایط خطیر برای روشن ماندن چراغ تولید در کشور تلاش کنند، متذکر شد: دستگاه‌های اداری و نظام بانکی که مربوط به حاکمیت می‌شوند، باید در حمایت از نظام تولید و تولیدگران پیشتاز باشند.

رئیس دستگاه قضا با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط دادگستری‌های زنجان و بوشهر برای حل مشکلات مردم و صیانت از حقوق عامه در این استان‌ها، اظهار کرد: اقداماتی چون رسیدگی به پرونده‌های معوقه، حل مشکل مربوط به پسماندها و تعیین تکلیف ته‌لنجی‌ها نشان داد اگر مسئولان برای حل مشکلات و مسائل اراده جدی داشته باشند، بسیاری از کارها که در پیچ و خم نظام اداری مانده‌اند، قابل حل هستند.

رئیسی حفظ منابع طبیعی و اراضی ملی را هم از موضوعات مهم کشور خواند و تأکید کرد: سازمان‌های دولتی مانند سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی و همچنین نهادهای حراستی در خط مقدم حفظ ذخایر ملی در برابر افراد سودجو قرار دارند.

رئیس قوه قضاییه، مبارزه با قاچاق کالا به ویژه قاچاق سازمان‌یافته را از مطالبات مهم مقام معظم رهبری و از محوری‌ترین مأموریت‌های همه دستگاه‌ها عنوان کرد و گفت: برخورد با پدیده قاچاق که آفت و خنجری بر پیکر نظام تولید است، باید با جدیت، سرعت و دقت پیگیری شود.

رئیسی با بیان اشاره به مسئولیت‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیک، تأکید کرد: مردم بدانند که دستگاه قضایی اراده جدی برای مبارزه با قاچاق و رسیدگی به پرونده‌های قاچاق دارد و ۱۰۰ درصد به تعهدات خود در راه‌اندازی سامانه‌های نظارتی مورد نیاز در این زمینه عمل کرده‌ایم.

رئیس قوه قضاییه بر لزوم انجام مأموریت‌های مهم قضایی با حفظ روحیه انقلابی و مردمی و فسادستیز و پیگیری همه تصمیمات و موضوعات تا حصول نتیجه تأکید و تصریح کرد: تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری ۳۰ درصد و پیگیری ۷۰ درصد در کسب موفقیت نقش دارد و حل مشکلات در گرو تبدیل تصمیمات و وعده‌ها به اقدام و عمل است.

رئیسی در پایان سخنانش با تقدیر از راه‌اندازی سامانه‌های الکترونیک در زندان‌ها و برگزاری محاکم از طریق ارتباط تصویری، بر لزوم توسعه این روند تأکید کرد و گفت: استفاده از نظام الکترونیک به عنوان یک ضرورت، در کاهش اطاله دادرسی و تسریع در خدمات قضایی راهگشاست.

۲۳۵۲۳۱

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *