احمد پورمخبر غمگین کردن هم بلد است!

احمد پورمخبر غمگین کردن هم بلد است!

[ad_1]

پورمخبر متولد ۱۳۱۹ بود؛ یعنی ۶۵ ساله بود که برای نخستین بارها مقابل دوربین رفت اما از همان ابتدا نگاه ها را به خود جلب کرد و لحن متفاوت و به اصطلاح داش مشتی اش، مکملی شد برای کمدی های موفق آن دوره.

«متهم گریخت» عطاران که سال ۸۴ پخش شد، علاوه بر موفقیتی که در آن زمان در جذب مخاطب کسب کرد توانست چهره ای جدید را به عرصه کمدی معرفی کند. آنهم در سنی که به ندرت می توان بازیگر مناسبش را یافت.

حضور پورمخبر سال های بعد هم با دو سریال دیگر طنز از عطاران (بزنگاه و ترش و شیرین) در قاب جادو ادامه یافت و توانست خودش را به خوبی تثبیت کند؛ به نحوی که در سال ۹۰ وقتی سعید آقاخانی خواست سریال «راه در رو» را بسازد بار دیگر پورمخبر را مقابل دوربینش آورد و مهران غفوریان هم پنج سال بعد برای «همسایه ها» از او دعوت کرد.

ادامه حضور پورمخبر در عالم تصویر اغلب به سینما برمی گردد. هرچند او اصلا با بازی در سکانس کوتاهی از فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی وارد دنیای بازیگری شده بود و در سال‌های فعالیتش در این حوزه در آثاری همانند توفیق اجباری (محمد حسین لطیفی)، زن‌ها فرشته‌اند(شهرام شاه حسینی)، خروس جنگی (مسعود اطیابی)، دردسر بزرگ (مهدی گلستانه)، اخراجی‌ها(مسعود ده نمکی)، دایناسور(پرویز شیخ طادی)، ده رقمی (همایون اسعدیان) و … به ایفای نقش پرداخته بود.

اما صبح امروز  ـ ۳۰ تیر ماه ـ رضا عطاران با انتشار خبری کوتاه در صفحه شخصی‌اش، مخاطبان را از درگذشت احمد پورمخبر باخبر کرد؛ بازیگری که با مجموعه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی، خنده بر لبان تماشگران نشاند، در واپسین روزهای تابستان، به فرشته مرگ لبخند زد و بعد از مدتی بیماری آرام گرفت.

پورمخبر که زاده سال ۱۳۱۹ در تهران و بازنشسته ارتش بود، در آخرین روزهای زندگی‌اش به مدت یک ماه در بیمارستان بستری شد پسرش می گفت در روزهای آخر عمر در کما بوده است تا اینکه صبح امروز ۳۰ تیر ماه، خبر درگذشت او بر صفحه شخصی رضا عطاران نقش بست تا دیگر هنرمندی باشد که در ماه های اخیر مهمان دیاری باقی شده است.

۲۴۱۲۴۱

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *