ابتلای ۳۸ معتاد متجاهر به کرونا/ جمع‌آوری معتادان متجاهر زن آغاز می‌شود

ابتلای ۳۸ معتاد متجاهر به کرونا/ جمع‌آوری معتادان متجاهر زن آغاز می‌شود

[ad_1]

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند درباره تعداد معتادان متجاهری که تاکنون در تهران جمع‌آوری شده و مبتلا به کرونا بوده‌اند، اظهار کرد: تاکنون در روند جمع‌آوری مجدد معتادان متجاهر بیش از چهار هزار نفر از این افراد در تهران جمع‌آوری شده‌اند و تست کرونای 38 نفر از آنها مثبت بوده که اقدامات درمانی برای آنها در حال انجام است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ با بیان اینکه تمام معتادان متجاهر در ابتدای امر پس از جمع‌آوری دو هفته در قرنطینه به سر خواهند برد، درباره ظرفیت نگهداری این افراد در تهران گفت: برآورد ما این است که در تهران حدود 19 هزار نفر معتاد متجاهر و کارتن‌خواب مرد و حدود هزار نفر معتاد متجاهر زن وجود داشته باشند اما در حال حاضر تقریباً ظرفیت 15 هزار نفری برای نگهداری آنها داریم.

وی تصریح کرد: حدود پنج هزار ظرفیت برای نگهداری این افراد باید ایجاد شود و البته این پنج هزار نفری بیشتر شامل معتادان متجاهر دارای زخم‌باز، عفونی و افراد دارای کبر و صغرسنی هستند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در تهران حدود 300 نفر ظرفیت برای نگهداری معتادان متجاهر زن مهیا شده و به این ترتیب روند جمع‌آوری معتادان متجاهر زن نیز شروع می‌شود.

حسنوند با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون حدود 17 درصد در تهران کشفیات مواد مخدر افزایش یافته است، گفت: اقدامات خوبی در مرزها برای جلوگیری از ورود مواد مخدر صورت گرفته و تمهیدات بسیار خوبی در این زمینه اندیشیده شده است.

۴۷۲۱۲

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *