آمریکا با این اقدام موجبات خشم چین را فراهم کرد

آمریکا با این اقدام موجبات خشم چین را فراهم کرد

[ad_1]

روزنامه تایوان نیوز روز جمعه گزارش کرد این محموله تسلیحاتی که برای بالا بردن توان سامانه های موشکی تایوان است، ارزشی در حدود ۶۲۰ میلیون دلار دارد.

همزمان وزارت دفاع تایوان این فروش تسلیحاتی را مورد استقبال قرار داده و آن را نشانه ای از حمایت آمریکا از تبادلات دفاعی دو طرف دانسته و افزوده است که این باعث ارتقای توان تایوان برای مقابله با تهدیدهای منطقه ای می شود.

اکنون یکی از حساسترین دوران ها برای فروش تسلیحات به تایوان محسوب می شود زیرا روابط چین و آمریکا به دلیل شیوع کرونا، مداخله آمریکا در امور داخلی چین از جمله هنگ کنگ و سین کیانگ، تحریم شماری از مقام های ارشد امنیتی چین و برگزاری رزمایش در دریای جنوبی بشدت تیره و پرتنش شده است.

نهاد ریاست جمهوری تایوان نیز در بیانیه ای آورده است که سامانه های موشکی پاتریوت این جزیره که شامل موشک های زمین به هوا است با وجود این تسلیحات و تجهیزات جدید ارتقا پیدا خواهد کرد.

آلکس خوانگ سخنگوی این نهاد در مصاحبه ای خاطر نشان کرد که این اقدام آمریکا باعث تقویت توان دفاعی تایوان و حراست از صلح و ثبات در منطقه می شود و قدرت ما را دربرابر تهدیدهای فزاینده نظامی افزایش می دهد.

آمریکا دارای مناسبات رسمی دیپلماتیک با تایوان نیست اما از سال ۱۹۷۹ میلادی تحت پیمان روابط با تایوان بزرگترین فروشنده سلاح به این جزیره بوده است.

 این محموله دومین فروش تسلیحاتی آمریکا به تایوان در سال جاری میلادی است.

آمریکا امروز اعلام کرد که تایوان خواستار تقویت موشک های پاتریوت خود شده است قرار است اصلی ترین تامین کننده قطعات و سامانه های تسلیحاتی برای این موشک ها شرکت لاکهید مارتین آمریکا باشد.

311311

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *