آغاز فعالیت های آموزش شهروندی در حوزه کم تحرکی یزدی ها

آغاز فعالیت های آموزش شهروندی در حوزه کم تحرکی یزدی ها

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ عباس ملازینلی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طبق آمارهای در دسترس شهروندان یزدی‌ها جزو کم تحرک ترین ها در کشور هستند، اظهار کرد: به همین دلیل ستاد آموزش شهروندی شهرداری یزد که در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری مستقر است فعالیت‌های خود را در این زمینه آغاز کرده تا سهمی بسزایی در آموزش و در نهایت بهبود این آمار ایفا کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر آموزش موثر به شهروندان امری سخت و نیازمند بهره گیری از متخصصان حوزه‌های علوم انسانی و اجتماعی است، افزود: با بررسی‌های انجام شده در نظر داریم مبحث مضرات کم تحرکی و لزوم تحرک بیشتر را با استفاده از کاریکاتور و پویانمایی به شهروندان آموزش دهیم.
رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تبلیغات محیطی جذاب در سطح شهر را یکی دیگر از ابزارهای آموزشی این موضوع دانست و افزود: با تشکیل جلسات بارش فکری متعدد با حضور افراد صاحب نظر به جملات تاثیر گذار رسیده ایم که با تلفیق این جملات به کاریکاتورهای جذاب بزودی تبلیغات شهری در این خصوص آغاز می‌شود.
وی تاکید کرد: شهرداری یزد تلاش می‌کند رسالت‌های آموزشی خود را در شهر ایفا کند اما آنچه مشخص است اینکه سایر نهاد مرتبط در این حوزه نیز باید نقش خود را در زمینه آموزش عموم مردم اجرا کنند.
ملازینلی با بیان اینکه شهر یزد می‌بایست از همه جهات دارای شایستگی‌های شهری در سطح شهری ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو باشد، گفت: توجه به همه ابعاد و شاخص‌های شهرنشینی یکی از وظایف شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری است و تلاش شده تا در این مسیر با حساسیت بیشتری قدم برداشته شود.

48

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *