آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۶۳۴هزار رسید

آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۶۳۴هزار رسید

[ad_1]

به گزارش خبرآنلاین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 9,633,077  تن و شمار کشته ها به  487,549  تن رسیده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش الجزیره شمار مبتلایان کرونا در جنوب و غرب آمریکا در روزهای اخیر افزایش شدیدی داشته تا جایی که سه ایالت نیویورک، نیوجرسی و کنتیکت گفته‌اند، مسافران ورودی از این مناطق باید قرنطینه شوند. تگزاس و فلوریدا، دو مرکز مهم اقتصادی آمریکا، از جمله ایالت‌هایی هستند که شاهد جهش بی سابقه موارد روزانه ابتلا بوده اند. در همین حال در استرالیا، سی و سه مبتلای جدید در یک شبانه روز شناسایی شده اند که بالاترین تعداد طی دو ماه گذشته بوده. حادثه ای که دولت را وادار به انجام آزمایش های گسترده در ایالت ویکتوریا کرده است.

 به گزارش فایننشال تایمز، آمریکا همچنین رکورد تازه ای از بابت شمار مبتلایان در دو ماه اخیر ثبت کرده است. روز سه شنبه آمار ابتلا در ایالت های کالیفرنیا 5,019  و تگزاس به 5,489 تن رسید. به باور کارشناسان اما افزایش شمار مبتلایان کووید ۱۹ که باید در بیمارستان‌ها بستری شوند، نشان وخامت بیشتر اوضاع است. شدت گرفتن پاندمی کرونا به ویژه در ایالت‌های فلوریدا، تگزاس و آریزونا نگرانی کارشناسان از جمله آنتونی فاوچی را برانگیخته است.

علیرغم تشدید کرونا در ایالت آریزونا دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه ۳ تیرماه (۲۳ ژوئن) در یک گردهمایی بزرگ حضور یافت. تماشاگران حاضر در این گردهمایی نه ماسک ایمنی زده بودند و نه فاصله‌گذاری اجتماعی را راعایت می‌کردند.مخالفان ترامپ پیوسته او را مورد انتقاد قرار می‌هند که ابعاد همه گیری کرونا را کم‌اهمیت‌تر از آنچه هست، جلوه می‌دهد.

نمودار زیر میزان افزایش و کاهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا را از ماه مارچ تا جون نشان می دهد.

با ابتلای 20,848  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به 2,483,402  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 308 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 124,589  تن برسد.

بیشتر بخوانید: هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

برزیل

کشور دوم دنیا در جدول این روزها با شرایط سختی دست و پنجه نرم می کند. نحوه مدیریت دولت این کشور در مهار کرونا بسیار ضعیف بوده و بولسونارو این بیماری را به سرماخوردگی خفیف تشبیه کرده است. پر شدن نسبی بیمارستان های این کشور در مناطق مختلف نیز چالش تازه ای را برای بیماران و دولت به وجود آورده است. با ابتلای 15,247  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به 1,207,721  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته  560 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 54,434  تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، پنج شنبه گزارش داد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی یک روز گذشته با افزایش یک هزار و 113 مورد جدید، به رقم 613 هزار و 994 رسید.

بر اساس اطلاعات می‌توان نتیجه گیری کرد که از نظر نسبی، رشد ابتلا به عفونت کرونا در روسیه به پایین‌ترین رکورد خود، یعنی 1.17 کاهش یافته است. تعداد موارد تشخیص داده شده جدید روزانه در این کشور برای نهمین روز متوالی است که از 8 هزار مورد تجاوز نکرده و یک هفته است که به طور مداوم در حال کاهش بوده است.

این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد بیماران مبتلا به کووید-19 که دیگر درمان شده‌اند در روز گذشته، 6 هزار و 342 نفر بود تا در مجموع موارد بهبود این بیماری به 375 هزار و 164 نفر افزایش یابد. میزان افراد درمان شده بیش از 61 درصد از کل موارد آلودگی به ویروس کرونا در روسیه است.

در همین راستا”میخائیل موراشکو” وزیر بهداشت روسیه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که پویایی شیوع عفونت ویروس کرونا در این کشور به‌طور وضوح روندی رو به کاهش پیدا کرده است، البته این اتفاق در همه مناطق روسیه با تأخیری حدود سه هفته رخ می‌دهد.

موراشکو گفت: «روند گسترش شیوع بیمار کوویدــ‌19 به‌طور کلی در روسیه و به‌ویژه در شهر مسکو در حال کاهش است و در همه مناطق با تأخیری سه‌هفته‌ای اتفاق خواهد افتاد. ما شاهد هستیم اوضاع در برخی مناطق دیگر تثبیت یافته و در بعضی دیگر هنوز بهبود نیافته است.»

بیشتر بخوانید: تگزاس کانون بحران شد/کاهش میزان بستری در ایران

انگلیس

تداوم همه گیری ویروس کرونا در انگلیس این کشور را با بحران های شدیدی روبرو کرده و باعث شده کسب و کارهای بسیار تعدیل نیرو را با توجه به این شرایط انجام دهند. به گزارش بی بی سی، در تازه ترین تحولات شرکت پست سلطنتی انگلیس موسوم به رویال میل اعلام کرد که برای تعدیل چالش‌های مالی ناشی از بحران کرونا (کووید-۱۹) ۲ هزار کارمند خود را اخراج می‌کند.  به این ترتیب حدود یک پنجم از کل نیروی کار رویال میل کاسته خواهد شد تا این شرکت بتواند ۱۳۰ میلیون پوند ذخیره کند. 

بر اساس بیانیه صادر شده اصلی ترین شرکت پست انگلیس، این تصمیم شامل بخش‌های عملیاتی نشده و قرار است از تعداد مدیران آن کم شود. رویال میل همچنین ۳۰۰ میلیون پوند از برنامه سرمایه‌گذاری‌های خود را در دوسال آینده متوقف خواهد کرد.این تحول یک ماه پس از آن صورت می‌گیرد که «ریکو بک» رئیس پست انگلیس کمتر از دو سال پس از تصدی این سمت، به دلیل کاهش شدید درآمدهای شرکت بر اثر بحران کرونا از مقام خود کناره‌گیری کرد.

با ابتلای 1,118  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به  307,980 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 149 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 43,230 تن برسد.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

هند

یک شرکت هندی که در زمینه طب سنتی و گیاهی موسوم به “آیورودا” فعالیت می‌کند، اعلام کرد دارویی تولید کرده است که بیماران کرونایی را طی یک هفته کاملا درمان می‌کند.

به گزارش لایو مینت، شرکت “پتانجالی یوگ دوو” به صورت رسمی یک دارو گیاهی تولید کرده و ادعا می‌کند این دارو می‌تواند بیماران کرونایی را درمان کند. “بابا رام دوو” رییس این شرکت گفت: ما اولین داروی گیاهی آیروودیک که بر روی آن تحقیق شده، آزمایش‌های بالینی آن به اتمام رسیده و نتایج آن مثبت بوده را تولید کرده‌ایم. نتایج آزمایشات ما نشان می‌دهد که ۶۹ درصد از بیماران کرونایی پس از گذشت ۳ روز از مصرف این دارو درمان شده‌اند. همچنین ۱۰۰ درصد بیمارانی که طی یک هفته این دارو را مصرف کرده‌اند به خوبی بهبود یافته‌اند. 

گفتنی است که هند نیز در رزوهای اخیر با افزایش تعداد مبتلایان روبرو بوده است و پس از روسیه در رتبه چهارم دنیا قرار دارد. با ابتلای  18,183 تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به  491,168 تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 401 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 15,308  تن برسد.

مکزیک

 ۹۴۷ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر کرونا در مکزیک جان خود را از دست دادند و به این ترتیب تعداد کل قربانیان به ۲۴ هزار و ۳۲۴ نفر رسید. طی همین مدت، پنج هزار و ۴۳۷ نفر نیز در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد کل مبتلایان به ۱۹۶ هزار و ۸۴۷ نفر رسید.۱۴۹ هزار و ۳۱۸ نفر نیز پس از ابتلا به کرونا در این کشور بهبود یافته‌اند.

شیلی

در این کشور نیز با با ابتلای4,648  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به 259,064  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 172 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم  4,903 تن برسد.

بیشتر بخوانید:چین امیدها برای ساخت واکسن را افزایش داد/دیپلمات‌های آمریکایی کرونایی شدند

پاکستان

به گزارش آناتولی، با ابتلای 4 هزار و 44 تن دیگر به ویروس کووید-19 طی یک روز اخیر، شمار کل مبتلایان در این کشور به 192 هزار و 970 نفر رسید.همچنین مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز با فوت 148 بیمار دیگر طی یک روز گذشته، به 3 هزار و 903 نفر افزایش یافت.در یک روز اخیر 21 هزار و 835 تست کرونا در پاکستان انجام شده و در مجموع یک میلیون و 171 هزار و 976 نفر در این کشور غربالگری شده‌اند.

ایالت سند با شناسایی 74 هزار و 70 مورد بیشترین و منطقه آزاد جامو و کشمیر نیز با 70 مورد کمترین میزان ابتلای کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.گفتنی است از 26 فوریه که نخستین مورد کرونا در پاکستان شناسایی شد تاکنون 81 هزار و 307 بیمار بهبود یافته‌اند. از سوی دیگر هنوز هم 3 هزار و 3 مبتلای فعال در پاکستان وجود دارند.

بنگلادش 

با ابتلای 3,946  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به126,606   تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 39 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم1,621  تن برسد.

بیشتر بخوانید:آزمایش واکسن کرونا در روسیه/نسخه نخست‌وزیر هند برای مقابله با کوویدـ۱۹

عربستان سعودی

شیوع ویروس کرونا گذشته از تاثیرات اقتصادی که سایر کشورها کم و بیش به شکلی یکسان شاهد آن بودند، سبب شد تا عربستان برای نخستین بار در تاریخ ۸۸ ساله خود، حج تمتع را لغو کند؛ این اقدام به معنای از دست رفتن حدود ۵ میلیارد دلار از درآمدهای عربستان از عرصه گردشگری مذهبی است؛ ضربه‌ای دیگر بر پیکره اقتصاد آسیب پذیر عربستان که در پنج سال گذشته هزینه‌های تسلیحاتی سنگینی را متحمل کرد.

به گزارش روزنامه عکاظ، وزارت بهداشت عربستان عصر امروز (پنج شنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته سه هزار و ۳۷۲ مورد دیگر ابتلا به نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) به ثبت رسیده تا مجموع مبتلایان در این کشور به ۱۷۰ هزار و ۶۳۹ نفر افزایش یابد.

بنا بر آن چه در بیانیه وزارت بهداشت عربستان آمده، با مرگ ۴۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا و بهبودی پنج هزار و ۸۵ مبتلای دیگر نیز شمار کلی قربانیان و بهبودیافتگان در این کشور به ترتیب به هزار و ۴۲۸ نفر و ۱۱۷ هزار و ۸۸۲ تن افزایش یافته در حالی که هم اکنون ۵۱ هزار و ۳۲۵ مورد فعال وجود دارد و دو هزار و ۲۰۶ تن از آنها نیز در وضعیت وخیمی به سر می برند.

ایران

در ایران رئیس جمهور در نشست روسای کمیته‌های تخصصی ستاد ملی کرونا اظهار داشت: در حال ورود به مرحله دیگری از مقابله با کرونا هستیم که استفاده از ماسک را ناگزیر کرده است و باید در کنار تدوین دستورالعمل‌های لازم درباره مناطق و اماکنی که استفاده از ماسک در آنها الزامی است، تدابیر لازم برای تهیه سهل و ارزان ماسک نیز اندیشیده شود.

 وی اضافه کرد:  مسئولان کمیته‌های امنیتی-اجتماعی و اقتصادی و همچنین بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل‌های مربوط به اینکه استفاده از ماسک در چه مناطقی از کشور و یا در چه اماکنی اجباری خواهد شد، تهیه کرده‌اند که در صورت تصویب در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ابلاغ و اعلام خواهد شد.

در خبری دیگر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت نیز در تشریح آخرین آمار با اعلام این که مجموع جان باختگان کووید۱۹ در کشور از مرز ۱۰ هزار نفر گذشت، از بهبودی ۱۷۵ هزار بیمار کرونایی خبر داد.

وی اضافه کرد:  از دیروز تا امروز ۵ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۵۹۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۰۵ مورد بستری شدند.

او در ادامه با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با اعلام این خبر که  ۲۸۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: تا کنون یک میلیون و ۵۳۰ هزار و ۴۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 لاری در ادامه افزود: استانهای خوزستان، کردستان، هرمزگان، بوشهر و کرمانشاه بیشترین موارد بستری کشور را داشته اند و موارد بستری در استانهای تهران و فارس روند افزایشی داشته است.

310311

[ad_2]

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *